16:37 17. Oktoober 2019
Kuula otse
 • USD1.1025
 • RUB70.8212
Tormi tõttu on elektrita üle kümne tuhande majapidamise, illustreeriv foto

Tormi tõttu on elektrita üle kümne tuhande majapidamise

© Sputnik / Александр Вильф
Eesti uudised
lühendatud link
35 0 0

Kui kella 16 seisuga oli Elektrilevi andmetel vooluta rohkem kui 11 500 majapidamist, siis poolteist tundi hiljem oli elektrikatkestuste arv juba tuhande võrra kasvanud.

TALLINN, 26. september — Sputnik. Eletrivarustuseta klientide arv võib olla veelgi suurem, sest teiste võrguteenuse pakkujate andmed pole teada. Elektrilevi teatas, et loodab suuremale osale klientidest voolu taastada neljapäeva lõunaks, edastas ERR.

"Rikkebrigaadid tegelevad aktiivselt rikete kõrvaldamisega. Põhjuseks on tugev tuul, mis on mitmetes kohtades puid liinidele langetanud," ütles Elektrilevi juhtivspetsialist Virgo Vaabel.

Päästjad aitasid Tallinnas ja Harjumaal 50 tuuleõnnetuse korral >>

Kõige rohkem on Elektrilevi võrgupiirkonnas kella 17 andmetel vooluta kliente Pärnumaal, Viljandimaal, Saaremaal ja Hiiumaal.

Neljapäeval püsib madalrõhkkonna serv Eesti kohal ning lääne- ja loodetuul on ikka väga vali, teatas Riigi ilmateenistus.

Torm Eestis
© Sputnik / Вадим Анцупов

Tallinna ja Harjumaa kutselised ja vabatahtlikud päästjad käisid 19. juunil keskpäevast õhtuni abiks enam kui 50 tugeva tuule põhjustatud sündmusel, inimesed neis viga saanud pole, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Tallinna kesklinnas Magasini tänaval kukkus puu treilerile ja Mustamäel Ehitajate teel kukkus üheksakorruselise maja katusest osa alla ning kahjustada said pargitud autod. Mustamäel Vilde teel murdus puu autodele, kahjustada sai viis masinat. Mustamäel Ehitajate teel said murdunud puu tõttu viga samuti viis autot.

Jaanuarikuus ööpäeva jooksul sai päästeamet ligi 100 väljakutset seoses tormikahjustustega. Osa väljakutsetest moodustasid olukorrad, kus puud või suuremad oksad on kukkunud teedele või elektriliinidele, kuid samas oli ka olukordi, kus tuul on lahti kiskunud reklaamtahvleid ning murdnud liiklusmärke, vahendas uduisteportaal Sputnik Eesti.

Äike põletas läbi hulgaliselt kodutehnikat >>

Seoses prognoositava tormis ilmaga soovitas Munitsipaalpolitsei Amet parkida oma auto turvaliselt, piisavalt kaugele võimalikult langevatest puudest või oksadest ja tormituule tõttu lenduda võivatest objektidest nagu ajutised liikluskorraldusvahendid, reklaamtahvlid, pooleliolevad või remonditavad ehitised, halvas seisus olevad katused jne.

Tagid:
elektrikatkestus, klient, majapidamine, ühiskond, elekter, ilm, torm, Elektrilevi OÜ, Pärnumaa, Hiiumaa, Saaremaa, Viljandimaa, Eesti

Peamised teemad

 • Borš kui relv, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et väidet nagu armastatakse Venemaal borši keeta ja süüa, võidakse pidada "kultuuriliseks hõivamiseks" ja "kulinaarse annekteerimiseks". BBC-d häiris Russia Twitteri kontol ilmunud teade.

  13
 • Venemaa raketikompleks Iskander õppustel

  NATO Parlamentaarse Assamblee istungil Londonis osalenud Eesti saadikud esitasid küsimuse, kuidas tagatakse Euroopa julgeolek, kui Washington lahkus kehtimast keskmaa tuumaleppest.

  20
 • Luudadega naised soolise ebavõrdsuse vastasel meeleavaldusel Quitos, Ecuadoris.

  Euroopa Soolise Võrdsuse Instituudi aruandes märgitakse Eesti kiiret tõusu soolise võrdõiguslikkuse saavutamisel. Samal ajal on Eesti mahajäämus naaberriigist Soomest endiselt suur.

  10