00:07 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
41 0 0

Rohkem kui 500 Tallinna Lasnamäe ja Pirita ning Viimsi meedikut tegid teisipäeval avaliku pöördumise, kus nimetasid eriarstiabi konkurssi ebaõnnestunuks ja tegid haigekassale ettepaneku korraldada uus hange.

TALLINN, 2. oktoober — Sputnik. Tervise- ja tööminister Riina Sikkut palus haigekassal kaaluda eraldi lahendust, et tagada Lasnamäe, Pirita ja Viimsi inimestele eriarstiabi kättesaadavus kodu lähedal, vahendas ERR.

Pöördumises juhtisid tervishoiutöötajad tähelepanu sellele, et haigekassa eriarstiabi hanke esmaste tulemuste kohaselt võetakse 150 000 elanikult ära võimalus saada oma kodu lähedal Lasnamäel kõrva-nina-kurguarsti ja silmaarsti ning Pirital ja Viimsis kardioloogi haigekassa poolt tasustatud vastuvõtule.

Mölder: Tallinn rajab Lasnamäele tervisekeskuse >>

Samuti vähendatakse mitmete teiste eriarstide nagu näiteks günekoloogi, ortopeedi, gastroenteroloogi ja pulmonoloogi tasuta vastuvõttude mahtu 60-90 protsenti.

"Eriarstiabi valiku konkursiga peab tervishoiuteenus mitte ainult paremaks ja odavamaks muutuma, vaid patsientidele ka lähemale kolima. Toliste nõuete kehtestamine eriarstiabi osutamise osas on haigekassa kui patsientide esindaja võimuses," ütles Medicum Tervishoiuteenuste tegevjuht Tõnis Allik.

Haigekassa jagab eratervishoiu asutustele iga nelja aasta tagant riigihanke korras vastuvõtuaegu. Esmaspäevast lõppesid eelmise Haigekassa hanke tulemusel sõlmitud lepingud, mis tähendab, et lasnamäelastel on oma linnaosas eriarsti juurde aja saamine raskendatud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Statistika: ligi kolmandik Eesti lapsi sünnib haigena >>

Abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul ei puuduta aga see riigihange Ida- ja Lääne-Tallinna keskhaiglaid ning tulevikus on olukorra lahenduseks Lasnamäele loodav linna tervisekeskus.

"Riigihanke tulemused näitavad, et haigekassa oleks pidanud geograafiliselt olukorda paremini analüüsima ja planeerima. Nõnda oleks saanud tänaseid probleeme ära hoida, kuid oluline on täheldada, et arstiabita siiski keegi ei jää," sõnas Mölder, kelle sõnul Tallinna linna haiglates muudatusi ei tule ning inimesed pääsevad endiselt eriarsti juurde vastuvõtule.

"Eesti Haigekassa juht Rain Laane, kelle juhtimisel on Lasnamäel peatatud eriarstide vastuvõtud ja kes soovitab haigetel inimestel mööda Eestit bussiga ringi sõita, peab tagasi astuma," kirjutas teispäevael Lasnamäe linnaosavanem Maria Jufereva sotsiaalmeedias.

"120 000 elanikuga Lasnamäel peab olema kättesaadav eriarstiabi, see on Haigekassa kohustus. Soovitused sõita Tallinna tasuta transpordiga naabermaakondadesse näitavad seda, et Haigekassa juht ei tea midagi ei inimlikkusest, ei meditsiinist ega ka mitte transpordist," seisab postituses.

Tagid:
riigihange, eriarstiabi, avalik kiri, pöördumine, tervis, arstiabi, Riina Sikkut, Viimsi, Harjumaa, Lasnamäe, Pirita, Eesti, Tallinn

Peamised teemad