05:21 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Eesti uudised
lühendatud link
26 0 0

Kersti Kaljulaidile andis Souli aukodaniku tiitli üle linnapea Park Won-soon, kes on ise Eesti e-resident.

TALLINN, 9. oktoober — Sputnik. Kersti Kaljulaidile andis Souli aukodaniku tiitli üle linnapea Park Won-soon, kes on ise Eesti e-resident, teatas presidendi kantselei.

Lõuna-Koreas töövisiidil viibivast presidendist Kersti Kaljulaidist sai teisipäeval, 9. oktoobril Souli linna aukodanik.

Tiitli üleandmise tseremoonial ütles riigipea, et Eesti ja Lõuna-Korea ning selle pealinn Soul on paljuski väga sarnased ühiskonnad, kuigi asuvad üksteisest kaugel.

"Me mõlemad vaatame tulevikku. Ja meil on üksteiselt ka palju õppida ning üheskoos saame olla digiühiskondade eestkõnelejateks maailmas," ütles Kaljulaid.

Lõuna-Korea pealinna Souli regioonis elab üle 25 miljoni inimese ning see on majanduselt maailma suuruselt neljas metropol.

Pyongyang ja Soul viivad sõjaväe piiritsoonist eemale>>

Riigipea peab Seoulis toimuva World Knowledge Forumi avakõne ning avab e-residentsuse stendi. Samuti kohtub ta visiidi käigus Lõuna-Korea ettevõtjatega ning peab kõne EWHA Naiste Ülikoolis.

Lõuna-Korea visiidil saadab Vabariigi Presidenti ka Eesti äridelegatsioon.

Tallinna ja Souli linnapead allkirjastasid hea tahte kokkuleppe

Alles 5. oktoobril kohtus Tallinna linnapea Taavi Aas Korea Vabariigi pealinna Souli linnapea Park Won-Sooniga, kellega allkirjastati linnadevaheline hea tahte kokkulepe.
Pilt

Kuuepunktiline kokkulepe keskendub targa linna, e-valitsemise, aga ka küberturvalisuse alasele koostööle nii linnavõimude vahel, samuti laiemale koostööle linnades asuvate ettevõtete, mittetulundusühingute ja õppeasutuste vahel.

Taavi Aas ja kolmandat ametiaega Souli valitsev Park Won-Soon pidasid ühise kahetunnise lõunasöögi. Linnapeade kohtumisel kõneldi ID-kaardi võimalustest, mobiilimaksetest ja ka Tallinna ühistranspordist.

Aas ütles, et Souliga Tallinnal varasemast kontakte pole, aga see on üsna loomulik, sest Souli välissuhtlus on seni keskendunud Aasiale.

"Kui tekib võimalusi arendada suhteid väga suure, ligikaudu kümnemiljonilise linnaga, mis on ka väga kõrgel arengutasemel, siis on see Tallinnale kahtlemata hea võimalus," sõnas Taavi Aas.

Aas osutas, et Soul on kolmel korral valitud kõige intelligentsemate kogukondade konkursil esimeseks, samuti kannab ta parima netiühendusega linna tiitlit.

Souli linnapea viibis Euroopa turneel, kus lisaks Tallinnale oli külastatud veel Bilbaod, Zürichit ja Barcelonat.

Tagid:
aukodanik, Kersti Kaljulaid, Soul, Lõuna-Korea, Eesti

Peamised teemad