05:49 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Tallinna linnavalitsuse delegatsioon läheb Peterburi-visiidile

Tallinna linnavalitsuse delegatsioon läheb Peterburi-visiidile

© Sputnik / Алексей Даничев
Eesti uudised
lühendatud link
3310

Tallinna linnavalitsuse delegatsioon läheb kolmapäeval, 10. oktoobril visiidile Peterburgi, mille käigus linnapea Taavi Aas avab linnadevahelise üritustesarja "Tallinna kohtumised Peterburis" ja kohtub Peterburi kuberneri kohusetäitja Aleksandr Begloviga.

TALLINN, 10. oktoober — Sputnik. Neli päeva kestvad "Tallinna kohtumised Peterburis" hõlmavad kõrgetasemelisi kultuurisündmusi ning linnajuhtide ja valdkondlike ekspertide kohtumisi.

"Tallinn hindab kõrgelt suhteid Peterburiga, mis on nüüdseks kestnud juba sajandeid," ütles linnapea Aas. "Olukorras, kus riikide tasemel on suhtlus keerukas, on oluline säilitada sisukas linnadevaheline suhtlus."

"Peterburg on Venemaa jaoks aken Euroopasse. Tallinn on Peterburi jaoks aken Euroopa Liitu. Tegemist on Peterburile kõige lähema Euroopa Liidu pealinnaga," ütles Aas.

Euraasia naiste foorum Peterburis
© Фото : Евразийское женское сообщество

Tallinna kohtumised Peterburis avatakse pidulikult galakontserdiga, Ermitaaži teatris esineb Hortus Musicus Andres Mustoneni juhatusel, võõrustajate poolt osaleb vanamuusikaansambel Vladimir Šuljakovski juhatusel.

Peterburist Berliini sõitev otserong läbib Baltimaid>>

Reedel, 12. oktoobril toimub Peterburis turismiseminar "Aastavahetuse-aegne ja maitsev Tallinn", mis tutvustab Tallinna gastronoomilist palet ja talviseid üritusi. Tallinna-teemalisel turismiseminaril osaleb ligi 70 Peterburi turismikorraldajat.

Nevski prospektil V. Majakovski nimelise raamatukogu kunsti- ja muusikakeskuses avatakse fotonäitus " Tallinn enne ja nüüd". Näituse avamisel annavad kammerkontserdi Dia Maria Dali, kus laulab koloratuursopran Maria Veretenina ja klaveril musitseerib Piia Paemurru.

Kinokeskuses "Великан парк" näidatakse mängufilmi "Mandariinid", sellele eelneb kohtumine filmi lavastaja Elmo Nüganeniga. Kohtumiste programmis on ka estraadikontsert "Кружатся диски" ning mitu kammerkontserti.

Suur mereväeparaad Peterburis
© Sputnik / Alexey Danichev

Seekordsed kohtumised lõpetab Eesti folklooripäev Venemaa Etnograafiamuuseumis – kavas Eesti käsitöö ja traditsiooniliste tantsumängude meistriklassid ning rahvustoitude degusteerimine rahvakunstiansambli "Värkstuba" ja Peterburi eestlaste eestvõttel.

Delegatsiooni koosseisus on ka Tallinna kõrgkoolide esindajad, et hoida kontakte Peterburi partneritega.

Venemaa purjelaevad lõid mereromantika atmosfääri>>

Kahe linna sõpruskohtumised toimuvad igal aastal vaheldumisi Tallinnas ja Peterburis.

"Mul on hea meel, et nende paljude aastate vältel ei ole see traditsioon katkenud," ütles linnapea Taavi Aas. "Kahe linna kohtumiste traditsioonile pandi alus 1998. aastal ja sedakorda toimuvad need juba 19. korda."

Tagid:
töövisiit, linnavalitsus, Taavi Aas, Peterburi, Tallinn

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56