05:49 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Illustreeriv foto

Noored naised kogevad internetis rohkem ebavõrdset kohtlemist

CC0 / StartupStockPhotos
Eesti uudised
lühendatud link
19 0 0

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut osaleb reedel, 12. oktoobril ELi soolise võrdõiguslikkuse ministrite mitteametlikul kohtumisel Viinis, kus on läbiv teema sooline võrdõiguslikkus digimaailmas.

TALLINN, 12. oktoober — Sputnik. Kohtumisel tuleb juttu Euroopa soolise võrdõiguslikkuse instituudi EIGE uuringust, kus vaadati digitaliseerimisega kaasnevaid võimalusi ja ohte noorte seas, teatas Sotsiaalministeerium.

Uuringus toodi muuhulgas välja, et digitaliseerimine on pigem soolisi lõhesid kasvatanud. Mehed hindavad oma digioskusi kõrgemalt kui naised ning osalevad rohkem sotsiaalmeedias poliitilistes aruteludes. Naised kogevad meestest enam internetivägivalda ja ahistamist, mille tõttu võtavad nad ka internetis vähem sõna.

Reinsalu: kriminaalpoliitika keskmes peab olema ohver>>

"Naiselikkuse ja mehelikkuse vormid võimenduvad internetis, mis mõjutab oluliselt seda, kuidas noored internetis käituvad. Kuna naissoost internetikasutajad kogevad sagedamini vihakõnet ja ahistamist, hoiduvad naised sagedamini osalemast poliitilistes aruteludes ning avaldavad harvemini internetis oma seisukohti," ütles tervise- ja tööminister Riina Sikkut.

"Seetõttu on oluline, et digimaailmas pöörataks sama palju tähelepanu sooaspektidele kui väljaspool internetti ning sellega tuleks tegeleda juba noores eas ja kõigis valdkondades, olgu selleks siis haridus, vaimne tervis või info- ja kommunikatsioonitehnoloogia."

Uuringus soovitatakse liikmesriikidel vähendada soolist segregatsiooni info- ja kommunikatsioonitehnoloogia erialadel, mis aitab vähendada tööjõu puudust valdkonnas ning panustab naiste majandusliku iseseisvuse saavutamisesse. Veel soovitatakse soodustada naiste osalemist aruteludes digimaailmas ning välja töötada nii õiguslikud kui rakenduslikud instrumendid, mis aitavad efektiivselt võidelda naistevastase internetivägivallaga.

Turvalise interneti päev keskendub suhtluskultuurile>>

Soolise võrdõiguslikkuse ministrite kohtumiste eesmärk on tuua soolise võrdõiguslikkuse teemad taas Euroopa Liidu poliitilisse fookusesse. Kohtumisel keskendutakse naiste ja meeste võrdõiguslikkuse trio deklaratsioonis püstitatud eesmärkidele, mille allkirjastasid Eesti eesistumise ajal Tallinnas Eesti, Bulgaaria ja Austria ministrid.

Lisaks allkirjastatakse uus ühisdeklaratsioon, kus juhitakse tähelepanu edasisele koostöö suurendamisele soolise võrdõiguslikkuse edendamisel. Muuhulgas soovitakse, et toimuksid taaskord soolise võrdõiguslikkuse ministrite regulaarsed kohtumised ning rõhutatakse, et soolõime aspekte võetaks edaspidi arvesse läbivalt kõikides ELi poliitikates.

Internetist ei pääse keegi>>

Minister Sikkut kõneleb Viinis ka konverentsil, mille peateema on noored ja sooline võrdõiguslikkus digimaailmas. Sikkut tutvustab konverentsil Eesti plaani, millega soovitakse aidata tööandjatel senisest efektiivsemalt ja mugavamate lahendustega naistele ja meestele makstavaid tasusid analüüsida. Lisaks antakse tööinspektsioonile õigused teha avalikus sektoris järelevalvet võrdse palga põhimõtte rakendamise üle.

Tagid:
internet, Euroopa soolise võrdõiguslikkuse instituut, EIGE, Riina Sikkut, Eesti

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56