14:21 06. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Eesti uudised
lühendatud link
21 0 0

Haridus- ja Teadusministeeriumil tunneb kahetsust ja moraalset vastutust koolide haldamise infosüsteemist lekkinuid sadade laste isikuandmete eest.

TALLINN, 17. oktoober — Sputnik. Kuigi Haridus- ja Teadusministeeriumil ei ole võimalik vastutada selle eest, et mõnede haridusasutuste eksimuse tõttu on tundlikku infot sisaldavad dokumendid saanud Eesti Koolide Infosüsteemis EKIS avalikuks, tunneb siiski haridusvaldkonda kureeriva valitsusasutusena kahetsust ja moraalset vastutust selle juhtumi pärast, edastab ministeeriumi pressiteenistus, edastab ministeeriumi pressiteenistus.

Samuti on ministeerium kindel, et kohase tähelepanuga suhtuvad sellesse ka koolid ja lasteaiad. On selge, et isegi ainult üks laste delikaatseid isikuandmeid sisaldav avalikustatud dokument miljonite korrektsete kõrval on liiga suur arv.

Kohe pärast võimaliku avaliku teabe seaduse rikkumise ilmnemist alustas ministeerium ekspertide abiga süsteemi kontrollimist. Tuvastati kohaliku omavalitsuste koolid ja lasteaiad, mille puhul oli dokumentide ebakorrektse avaldamise kahtlus tekkinud.

Пикет под названием Гомопропаганду вон из школы! перед зданием Министерства образования и науки в Таллинне
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ministeerium tegi kindlaks, et dokumentide avalikuks saamise põhjus ei ole tehniline viga, vaid dokumentide ebakorrektne sisestamine.

Haridus- ja Teadusministeerium töötab koostöös Andmekaitse Inspektsiooni ja omavalitsuste koolidega selle nimel, et sellised juhtumid ei korduks. "Samuti teeme kõik selleks, et ilmnenud probleemid täiel määral viivitamatult likvideerida," — teatas ministeeriumi pressiteenistus.

Kooliõpilaste iseloomustused lekitati avalikkusele>>

EKIS on dokumendihaldussüsteem, mis on loodud haridusasutustele kasutamiseks. EKISt kasutab ligikaudu 500 kooli ja lasteaeda. EKISe avalehel on kättesaadavad nii dokumendihalduse kui ka infosüsteemi kasutamise juhendid ning toimib kasutajatugi. EKISe baasiks on standardtarkvara Webdesktop, mis on Eestis laialt kasutatav infohaldussüsteem.

Eesti koolide haldamise infosüsteemist lekkisid sadade laste isikuandmed, muuhulgas laste iseloomustused ja hinnangud laste vaimsele tervisele — teatas Sputnik Eesti esmaspäeval, 15. oktoobril.

Dokumentidega tutvunud ametniku sõnul olid muuhulgas nähtavad laste terviseandmed, logopeedilised andmed ja ka näiteks iseloomustused, mida lasteaiad kirjutavad kooli minevatele lastele. Kanal 2 uudistesaate "Radar" teatel olid lisaks näha ka psühhiaatrilised hinnangud laste vaimsele tervisele.

Tagid:
lasteaed, kool, EKIS, Haridus- ja teadusministeerium, õpilane, Eesti

Peamised teemad