17:31 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Eesti uudised
lühendatud link
26 0 0

Riigiprokuratuur kuulutas välja konkursi küberriigiprokuröri leidmiseks. Vajatakse kahe kompetentsiga inimest, kes oleks nii jurist kui ka mõistaks IT-maailma.

TALLINN, 17. oktoober — Sputnik. "Riigiprokuratuur otsib inimest, kes oleks ühtaegu väljaõppinud jurist ning võimeline menetlema küberkuritegusid ja samaaegselt juhendama sel teemal ka teisi prokuröre. Samuti oleks selle riigiprokuröri ülesandeks ka vedada prokuratuuriga seotud IT-lahenduste arendusi," ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas BNS-ile, vahendab Pealinn.

Kooliõpilaste iseloomustused lekitati avalikkusele >>

"Prokuratuuri üheks eesmärgiks on, et kriminaalmenetlused oleks tulevikus senisest kiiremad, innovaatilisemad, nutikamad ning ühtaegu ka inimesekesksemad. Mida lihtsam ja digitaalsem menetlus, seda kiirem ja parem lahendus on see ka inimeste jaoks, kes puutuvad kokku kriminaalmenetlusega. Otsimegi töötajat, kes aitaks meid selle unistuse elluviimisel," lisas Kallas.

Töökuulutuse kohaselt oleks küberriigiprokuröri põhiülesandeks on kriminaalmenetluse moderniseerimine läbi tehniliste lahenduste rakendamise, prokuratuuri digitaalsete kanalite arendamine ning nõustamine kübermaailmas toimuvas.

"Seega põhimõtteliselt vajame kahe kompetentsiga inimest, kes oleks nii jurist kui ka mõistaks IT-maailma. Sihtgrupina näeme näiteks Tartu ülikooli IT-õiguse õppesuuna lõpetanuid," märkis prokuratuuri esindaja.

Kandidaadilt eeldatakse magistrikraadi või sellele vastavat kvalifikatsiooni õiguse õppesuunal ning vähemalt kaheaastast töökogemust juriidilist kõrgkvalifikatsiooni nõudval töökohal, kasuks tuleb, kui kandidaat on omandanud teadmisi IT vallas või läbinud vastava täiendõppe.

Küberriigiprokuröri puhul oleks tegemist riigiprokuröriga, kes töötab järelevalveosakonnas, tema brutopalk saab olema vähemalt 3800 eurot.

Kandideerimise tähtaeg on 8. november.

PPA: igast sõnumist, pildist või teost veebis jääb jälg >>

Vastutustundetu käitumine internetis võib kaasa tuua ebameeldivusi, mis võivad jätta soovimatu jälje terveks eluks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti Politsei- ja Piirivalveameti hoiatust aasta algul.

Üha enam langevad seksuaalkuriteo ohvriks noored, kes endast erootilisi või pornograafilise sisuga pilte ja videosid jagavad. Kuriteo ohvriks langemise vältimiseks peab hoolitsema elementaarse küberhügieeni eest, teatas Politsei- ja Piirivalveamet (PPA).

"Inimesed tunnevad end internetis toimetades anonüümsena, mistõttu suheldakse avatumalt ja enese kohta jagatakse avameelselt infot. See on üdini petlik, sest tegelikult jääb igast sõnumist, pildist või teost veebis jälg," ütles PPA veebikonstaabel Maarja Punak.

Riik toetab info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) alast teadus- ja arendustegevust Tallinna Tehnikaülikoolis ja Tartu Ülikoolis kolme miljoni euroga aastas, et soodustada innovaatiliste ja teadmistepõhiste lahenduste loomist ja kasutuselevõttu võimalikult paljudel elualadel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti kevadel.

Sotsiaalvõrgustikud on saanud pedofiilide põhiliseks tööriistaks >>

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul on uus IKT teaduse toetusmeede hea näide sellest, kuidas riik suunab täiendavaid vahendeid riigile strateegiliselt vajalike teaduserialade arendamiseks.

6. veebruaril tähistati 156 riigis rahvusvahelist turvalise interneti päeva. Sel aastal oli tähelepanu all turvalise internetikultuuri loomine ning iga inimese panus selles, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tänavuse turvalise interneti päeva teemaks oli "Loo, suhtle ja jaga lugupidavalt: parem internet saab alguse sinust". Päeva tähistamiseks toimus konverents, kus põhitähelepanu all oli internetis käitumise kultuur.

Tänavune teemapüstitus julgustas kõiki inimesi kasutama tehnoloogiaid vastutustundlikumalt, suhtuma veebimaailma näilisse anonüümsusesse kriitiliselt ning suhtlema üksteisega lugupidavamalt.

"Internetil on tänapäeval väga suur võim, kuid parem internet saab alguse igaühest meist," ütles Lastekaitse Liidu juhataja Tõnu Poopuu, kelle sõnul on interneti suhtluskultuuris mitmeid valukohti. "Kui kõik internetikasutajad tunneksid enda tegemiste ees isiklikku vastutust, võiks internet olla eelkõige koht üksteise toetamiseks ning küberavarustes oleks vähem kurjust ja kiusamist."

Tagid:
konkurss, kuritegevus, küberruum, internet, IT, jurist, küberriigiprokur, prokuratuur, Kaarel Kallas, Eesti

Peamised teemad