02:08 31. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.1034
  • RUB88.1385
Eesti uudised
lühendatud link
3510

Päästeameti peadirektori Kuno Tammearu sõnul võiks riik rahaliste võimaluste korral paigaldada vaesemate inimeste elamutesse tasuta vinguandureid.

TALLINN, 18. oktoober — Sputnik. "Vingugaasiandur on kallis ja paljud pered ei tule igapäevaselt oma asjadega toime. On selleks kas rahapuudus, vanus või puue. Neid inimesi tuleb aidata. Oleks mõistlik ka tasuta vingugaasiandurid jagama hakata," rääkis Tammearu kolmapäeval Eesti Televisiooni saates "Esimene stuudio", vahendas ERR.

Vingugaasiandur peaks tema sõnul olema kõikides kodudes, kus on gaasikütteseade, samuti ahjude, pliitide ja kaminate olemasolu korral.

"Enamuse inimeste puhul piisab ainult kontrollist ja nad saavad sõnumist aru, aga mõnede puhul peab kasutama ka sundi," ütles Tammearu päästeameti kontrollkäike iseloomustades.

Kakumäelased: lapsed võisid surra vingugaasimürgistusse >>

Laupäeva õhtul leiti Tallinnas Haaberstis eramajast kahe lapse gaasimürgituse kahtlusega surnukehad, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Sündmuskohalt viidi haiglasse laste vanemad ja kahe-aastane laps, kes kolmapäeval suri.

Gaasiõnnetuse uurimiseks alustati uurimine, mida viib läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo lastekaitse grupp ning juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Ka kolmas Talinnas gaasimürgituse saanud laps suri, illustreeriv foto
© Sputnik / Алексей Куденко

Tehnilise järelevalve ameti (TJA) peadirektori asetäitja Ingrid Teinemaa ütles, et ameti hinnangul võis Kakumäe traagilise õnnetuse põhjustada vingugaasi levik, mitte üldine gaasileke.

"Me pigem ikkagi arvame, et see võis vingugaas olla ja mitte üldine gaasileke. Gaasilekkeid seal tõesti tuvastati mitmes majas, aga inimese surmasid selline väike leke siiski ei põhjusta. Inimese surma võib põhjustada vingugaas, mille lõhna ei tunne ja mida ei näe, aga mis on väga mürgine," rääkis Teinemaa.

Sputnik Eesti korrespondent käis Kakumäel ja ajas juttu Tallinna linnajao elanikega, kus kaks last surid gaasimürgistusse. Naabrid arvavad samuti, et juhtunu põhjuseks võis olla vingugaasi levik.

TJA: Tallinna tragöödia võis põhjustada vingugaas >>

Eesti Päästeameti töötajad kontrollisid pärast tragöödiat ümberkaudseid eramuid ja registreerisid mõned tillukesed, kuid mitte ohtlikud gaasilekked. Samal ajal on kohalikud elanikud hakanud tõsiselt mõtlema oma kodudesse asjaomaste andurite paigaldamisele.

Tagid:
tasuta, vingugaasiandur, riik, Päästeamet, Kuno Tammearu, Haabersti, Tallinn, Eesti

Peamised teemad