02:05 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Eesti uudised
lühendatud link
18 0 0

Kaitseminister Jüri Luik rõhutas oma sõnavõtus 39. Kõrgemate Riigikaitsekursuste lõpetamisel, et Eesti riigikaitsemudel eeldab kodanikelt teadlikkust ning riigilt olukorrateadlikkust.

TALLINN, 20. oktoober — Sputnik. Luik tõi välja, et laiapindne riigikaitse eeldab inimeste kaasatust ja osalust, see ei ole pelgalt kitsa professionaalide tsunfti pärusmaa ning üks oluline roll riigikaitses osalemises on inimeste teadlikkusel, edastas Kaitseministeerium.

"Teadlikkus tähendab oskust eristada olulist ebaolulisest – tuleb aru saada, mis on need tegurid, mis kujundavad julgeolekukeskkonda meie ümber," ütles kaitseminister.

Iga neljas Eesti inimene sooviks kärpimist riigikaitse arvelt>>

NATO
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Luik rääkis, et lisaks meie inimeste teadlikkusele on väga oluline, et riigil on heal tasemel olukorrateadlikkus, mis tähendab kursisolekut sellest, mis meie ümber toimub.

"Meil ei ole kasu sellest, kui me tõdeme, et olukord maailmas on väga keeruline ning istume selle teadmisega maha," ütles Luik. "Riigi kaitset korraldavate inimeste igapäevane ülesanne on leida lahendused, et riskid ei realiseeruks ja ohud oleksid heidutatud."

Kaitseminister Luik kinnitas, et me oleme kursis sellega, mis meid kõige enam ohustab ning rõhutas, et selle ohu tõrjumiseks on tarvis heal tasemel iseseisvat kaitsevõimet ja tugevat NATO kollektiivkaitset.

Kaitseväe juhtkond arutas Saaremaal mere- ja rannikukaitset
© Фото : Алексей Серов

Ratas: Eesti pühendumus NATO-le on vankumatu>>

Kõrgemate Riigikaitsekursuste eesmärk on anda ülevaade Eesti julgeoleku-, välis- ja kaitsepoliitikast ning riigikaitse laiapõhjalisest käsitusest, et suurendada koostööd ja ühiskondlikku sidusust riigikaitses. Kursusest võtavad osa arvamusliidrid, poliitikud, ettevõtjad, riigiametnikud, kaitseväelased, ajakirjanikud jt.

Kursusi on praegusel kujul korraldatud alates 1999. aasta novembrist. Kursusi korraldab Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus.

Tagid:
julgeolekukeskkond, riigikaitse, Jüri Luik, Eesti

Peamised teemad