08:18 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
4120

Maanteeamet koos Eesti Kunstiakadeemia tudengitega kutsub kõiki liiklejaid lähenema enda nähtavaks tegemisele loovalt ja kandma klassikalise sertifitseeritud helkuri kõrval korraga mitmeid eri funktsiooniga valgustpeegeldavaid tooteid.

TALLINN, 26. oktoober — Sputnik. Eesti elanikud mõistavad väga hästi helkuri vajalikkust, kuid vaid 2/3 liiklejatest kasutab seda. Ka sõidukijuhid on erinevates olukordades jalakäijad ning vajavad enda nähtavaks tegemiseks helkurit, teatab Maanteeamet.

"Sõidukijuhid peaksid kõige paremini mõistma, miks on helkuri kandmine ülioluline. Paradoksaalselt arvavad sõidukijuhid, et nad ongi ainult juhid ning unustavad ära, et ka lühikest maad jalakäijana läbides peaksime silma paistma," selgitab Maanteeameti ennetustöö osakonna ekspert Darja Lukašenko-Tšistotin.

President töötab alates teisipäevast Narvas
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Iga valgusepeegeldaja ei ole helkur>>

Maanteeamet koos Eesti Kunstiakadeemia tudengitega kutsub kõiki liiklejaid lähenema enda nähtavaks tegemisele loovalt ja kandma klassikalise sertifitseeritud helkuri kõrval korraga mitmeid eri funktsiooniga valgustpeegeldavaid tooteid. Seetõttu korraldavad Eesti Kunstiakadeemia moetudengid ürituste sarja "Olen silmapistev – helkivate aksessuaaride workshop" põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastele, mis on nende panus enda nähtavaks tegemisse.

Плакат Департамента шоссейных дорог
© Фото : Maanteeamet
Olen silmapaistev.

"Paljud noored tahavad välja näha omapärased ja erilised ning helkur või helkiv toode on üks suurepärane võimalus lasta oma isikupäral välja paista ka pimedas. Mida mängulisem ja ootamatum on resultaat, seda tulemuslikum on see nii kandjale kui autojuhile," räägib Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna juhataja Piret Puppart, kutsudes koguma inspiratsiooni, milliseid helkivaid aksessuaare valmistada, 1. novembril Telliskivi Loomelinnakus avatavale helkurskulptuuride näitusele.

Mupo ja Kullerkupu lasteaaia mudilased ehtisid kolm helkuripuud
© Фото : Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet

Liiklusohutuse seisukohalt on oluline kanda sertifitseeritud helkurit, mis on kinnitatud sõiduteepoolsele küljele autotulede kõrgusele. Viimastel aastatel on lisandunud palju innovatiivseid lahendusi, mis pakuvad koos klassikalise helkuriga pimedal ajal liikudes tõhusat kaitset.

Helkur ja talverehvid on soomlaste leiutised>>

Paljud põnevad valgustpeegeldavad tooted, mis sobivad nii noorele kui eakale, tervisesportlasele kui ka pühapäevajalutajale, on välja toodud aadressil silmapaistev.mnt.ee.

Maanteeamet viib koostöös Eesti Kunstiakadeemia tudengite ning Politsei- ja Piirivalveametiga läbi teavituskampaania "Olen silmapaistev! Klassikaliselt või loovalt. Ise valin!" 25. oktoobrist 26. novembrini.

Sputnik Eesti võttis osa helkurite jagamise kampaaniast>>

Kampaania ajal toimub koolinoortele suunatud fotokonkurss, mille kohta leiab rohkem informatsiooni kampaanialehelt. Kunstiakadeemia tudengid korraldavad näituse "Illuminatsioon" ning käivad koolides üle Eesti, et näidata erinevaid võimalusi, kuidas end liikluses silmapaistvaks muuta. Kampaania lõpeb 26. novembri õhtul viiendat korda toimuva helkurkõnniga "Helkuriga sõbraks!".

Tagid:
valgustpeegeldaja, helkur, kunstiakadeemia, maanteeamet, Eesti

Peamised teemad