16:48 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Eesti uudised
lühendatud link
3910

Tallinnas tuli kolmapäeval päevavalgele üle paarikümne sõjaaegse lõhkekeha, mille Põhja päästekeskuse demineerijad oma hoole alla võtsid.

TALLINN, 1. novemvber — Sputnik. Ohutusse kohta toimetati Tallinnast tee-ehituselt leitud 75-millimeetrine mürsk, Silikaltsiidi tänavalt leitud 155-millimeetrine mürsk ja Kiikri tänavalt leitud 21 mürsku, mille kaliibriks oli 40 millimeetrit, vahendas Pealinn viitega BNS-ile Põhja päästekeskuse teadet.

Demineerijad tuletavad meelde, et lõhkekeha leides ei tohi seda puudutada. Leiust tuleb minna eemale ning koheselt teavitada numbril 112. Kõik lõhkekehad on toodetud sõjapidamise eesmärgil ning mõeldud tapmiseks, vigastuste või suurte purustuste tekitamiseks.

Igal aastal avastatakse Eestist keskmiselt 3500 lõhkekeha, vahendas uduisteportaal Sputnik Eesti kevadel. Lõhkekehad võivad olla väga erineva suuruse ning kujuga. Peamised lõhkekehad mida Eestist leitakse on padrunid, miinipilduja miinid, käsigranaadid ning mürsud. Samas on leitud ka mitmeid lennukipomme ja lõhkeainet.

Ida-Eesti pommigrupi peademineerija Ragnar Reiljan tuletas meelde, et lõhkekehad on väga ohtlikud.

"Nad kindlasti töötavad, kuna nad ei ole liiga vanad. Isegi kui te ei ole kindel, kas see on lõhkekeha või miski muu, või mingi asi on teie arvates kahtlane, kindlasti helistage hädaabi numbrile 112!," — kutsus demineerija inimesi üles käituma õigesti.

Päästjad hoiatavad: seeni otsides võib sattuda ka lõhkekehadele >>

Ragnar Reiljan juhtis tähelepanu sellele, mida inimene ei tohi teha avastades kahtlase eseme. Kahtlast eset ei tohi liigutada ega kaasa võtta, et kellegile näitama minna.

Ei tohi edasi kaevata, välja tõsta, midagi rohkem uurima hakata. Teine asi mida teha – hoiatage läheduses viibivaid inimesi ja ärge laske kedagi leitud eseme lähedusse. Ja siis helistage häirekeskusele ja täitke saadud juhiseid!

Samal teemal

Lõhkekeha leiust tuleb kohe teada anda
Sõrve poolsaarelt leiti üle kahesaja lõhkekeha
Tagid:
demineerija, sõjaaegne, ohtlik, lõhkekeha, Teine maailmasõda, Põhja päästekeskus, Päästeamet, Eesti, Tallinn

Peamised teemad