09:23 16. September 2019
Kuula otse
 • USD1.1096
 • RUB71.2243
Illustreeriv foto

Valimisteenistus ja RIA koolitavad valimiste kandidaate

© Depositphotos / Stokkete
Eesti uudised
lühendatud link
15 0 0

Novembri keskel korraldavad riigi valimisteenistus ja Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) Riigikogu valimistel osalevatele kandidaatidele kaks küberturvalisuse koolitust.

TALLINN, 3. november — Sputnik. Esimene koolitus toimub teisipäeval, 20. novembril kell 15 Tallinnas Riigikogu konverentsisaalis ja teine neljapäeval, 22. novembril kell 11 Tartus Ülikooli raamatukogu Tõstamaa saalis, teatab RIA.

"Inimesed, kes ei tööta IT valdkonnas, ei pruugi alati tajuda kübermaailma ohte. RIA roll on neile tähelepanu juhtida ja läbi praktiliste näidete teadlikkust tõsta, et ennetada küberrünnaku ohvriks langemist," ütles koolituste läbiviija, RIA intsidentide käsitlemise osakonna (CERT-EE) juht Tõnu Tammer.

Valimisteenistus valmistub küberrünnete tõrjumiseks>>

Koolituste vajalikkust on tõestanud maailma kogemus.

"Praktika näitab, et kõige enam rünnatakse just kandidaatide ja erakondade veebilehti ning meiliaadresse, mistõttu peame oluliseks teha omalt poolt kõik, et kandidaadid saaksid turvalisi kanaleid kasutada," sõnas riigi valimisteenistuse juht Priit Vinkel.

Koolituste toimumise ajal ei ole erakonnad ja üksikkandidaadid veel oma nimekirju esitanud, mistõttu toimub vajadusel lisakoolitus veebruaris Tallinnas.

"Novembrikuu valisime seetõttu, et enamik, kes plaanib kandideerida, on selleks ajaks otsuse langetanud. Soovime, et kandidaadid saaksid lihtsad näpunäited ka praktiliselt kasutusele võtta," lisas Vinkel.

Huvilistel palutakse registreeruda hiljemalt kaks päeva enne ürituse toimumist aadressil helena.stepanov@valimised.ee

Kuidas valimistest silmad märjaks lähevad>>

Vabariigi President kuulutab Riigikogu valimised välja hiljemalt 2. detsembril. Järgmisel tööpäeval pärast mandaatide jaotamist algab kandidaatide registreerimiseks esitamine, mis lõpeb 17. jaanuaril kell 18.

Tagid:
valimised, koolitus, Riigi Infosüsteemi Amet, RIA, Riigi valimisteenistus, kandidaat, Eesti

Peamised teemad

 • Kapitooliumihoone Washingtonis

  USA võimud süüdistasid Iraani Saudi Araabia naftarafineerimistehaste ründamises. Teheran nimetas neid süüdistusi alusetuks ja tuletas Washingtonile meelde, et Iraani raketid võivad vastuseks tabada selles piirkonnas asuvaid Ameerika sõjaväebaase ja laevu.

  30
 • Filmirežissöör Oleg Bessedin

  Eesti fašismist vabastamise 75. aastapäevale pühendatud Oleg Bessedini filmi "Sünnimaa vabastajad" ("Освободители родной Эстонии") hakatakse avalikkusele näitama juba üsna pea. Filmi režissöör rääkis linateose saamisloost Sputnik Eesti saates "Vaateratas".

  24
 • Ukraina välisminister Vadõm Prõstaiko

  Ukraina välisminister Vadõm Prõstaiko, kes nimetas hiljuti Kiievi ja Moskva suhete praegust seisu "sulaks", andes mõista, et Venemaa-vastased sanktsioonid ei ole Ukraina juhtkonnale eesmärk omaette.

  28