14:16 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
6510

Politsei peab täna enda 100. sünnipäeva ja kutsub sel puhul kogu perega Eesti suuremate linnade kaubanduskeskusi külastama, et politseitööga lähemalt tutvust teha.

TALLINN, 4. november — Sputnik. Täna ajavahemikus kell 12-15 said inimesed politsei töö ja varustusega tutvuda viies kaubanduskeskuses üle Eesti. Kohtumispaigad olid Rocca al Mare keskuses Tallinnas, Lõunakeskuses Tartus, Kaubamajakas Pärnus, Põhjakeskuses Rakveres ning Astri keskuses Narvas, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Patrullpolitseinike ja piirivalvurite põhipalk tõuseb 1280 euroni >>

Politsei sünnipäeval oli kõigis keskustes võimalik tutvuda politseinike ja piirivalvurite töiste tegemiste ja töövahenditega, kurjategijate jälgi aitasid leida kriminalistid, liiklus- ja patrullpolitseinikud kõnelesid oma töistest seikadest ja näitasid lähemalt, mis on "siil" või "stalker".

Eesti politsei. Illustreeriv foto
© Sputnik / Владимир Новиков

Ka sai uurida politsei operatiivsõidukite masinaparki mootorrattast politseibussini, kuulekust näitasid politsei- ja piirivalveameti teenistuskoerad ning etteaste tegid ka kiirreageerijad.

Lahtiste uste päeva juhtisid politseiametnikud, kes jagasid töös ette tulnud seiku, andsid ohutusalast nõu ning vastavad küllatulnute küsimustele. Sünnipäevapeole tulnud lapsi lõbustasid abipolitseinikud ja Lõvi Leo.

Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher märkis, et politsei kõige olulisem ülesanne on olla näoga inimeste poole — olla avatud, inimlik ja tark. Ta lisas, et politsei sünnipäev on seega hea võimalus oma kogukonnaga kokku saada ja lubada neil kiigata lähemalt politseitöö köögipoolele.

"Kui kõrvale jätta patrulliv politseinik või piirivalvur ning teeninduses dokumente väljastav klienditeenindaja, jääb suurem osa politsei tegevusest, töövahenditest ja —võtetest tavainimese jaoks varjatuks," ütles peadirektor.

Sisekontroll uurib politseiniku ametiseisundi väärkasutamist >>

Siseminister ning politsei- ja piirivalveameti juhid leppisid kokku, et patrullpolitseinike ja piirivalvurite põhipalk on tulevast aastast vähemalt 1280 eurot, millele lisanduvad regiooni- ja muud lisatasud. Näiteks Ida-Virumaal hakkab patrullpolitseiniku reaalne sissetulek olema 1700 eurot, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

PPA palgatõusuks on tuleval aastal ette nähtud 12,9 miljonit eurot, mille abil on võimalik kõigi PPA töötajate põhipalka tõsta keskmiselt 10% võrra. Kõige rohkem tõuseb eesliini töötajate, eelkõige patrullpolitseinike ja piirivalvurite palk, teatas Siseministeerium.

"Patrullpolitseinikud ja piirivalvurid on paljudes olukordades esimesed reageerijad, kellest sõltub nii sündmuse kiire ja ohutu lahendamine kui Eesti inimeste üldine turvatunne. See seab väga kõrged nõudmised meie eesliini töötajate vaimsetele ja füüsilistele võimetele. Palgatõus aitab meil hoida ja värvata oma valdkonna parimaid tegijaid," rääkis siseminister Andres Anvelt.

Baltimaade elanikest usaldavad oma riigi politseid ja sõjaväge enim Eesti ja vähim Läti elanikud, selgus eurobaromeetri küsitlusest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti aasta algul.

Eestimaalastest 80 protsenti usaldab politseid ning 81 protsenti sõjaväge, lätlastest usaldab oma riigi politseid aga vaid 60 protsenti ning kaitseväge 66 protsenti riigi elanikest.

Eesti elanikest usaldab politseid 80 protsenti, Leedu elanikest 76 protsenti ja Läti elanikest 60 protsenti.

Tagid:
kogupereüritus, kaitse, juubel, julgeolek, 100 aasta juubel, kaubanduskeskus, PPA, politsei, Eesti

Peamised teemad