23:26 26. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Eesti uudised
lühendatud link
29 0 0

Ida prefektuuri politseinikud on 112-le tehtud kõnede abil tänavu kinni pidanud 160 joobes sõidukijuhti

TALLINN, 7. november — Sputnik. Lääne- ja Ida-Virumaa elanikud teatavad üha aktiivsemalt politseile võimalikest joobes sõidujuhtidest, helistades Häirekeskuse lühinumbrile 112, teatab Politsei- ja Piirivalveamet.

Uusaasta hommik Tallinnas: iga kümnes peatatud juht oli joobes>>

Tänu nendele kõnedele pidasid Ida prefektuuri politseinikud sel aastal kinni 149 alko- ja 11 narkojoobes sõidukijuhti ning kümneid muude rikkumistega kaasliiklejatele silma hakanud roolikeerajaid.

"Inimesed hoolivad enda, oma laste ja lähedaste turvalisusest ning ei soovi liiklusseadust eiravaid ja teisi ohtu seadvaid sõidukijuhte meie teedel näha. Kõige lihtsam viis oma kogukonna turvalisusse panustada on rikkumist või abivajajat märgates helistada numbrile 112," sõnas Jõhvi politseijaoskonna patrullitalituse juht Hannes Heinsar.

Roolijoodikuid ootab ees šokivangistus, illustratiivne foto
© Sputnik / Konstantin Chalabov

Politsei kontrollib sõidukijuhtide kainust regulaarselt ka suurte üleriigiliste puhumisreididega. Viimati toimus selline operatsioon eile, 5. novembril. Jõhvi, Rakvere ja Narva politseijaoskondade korrakaitsjad kontrollisid kokku 1536 juhti, kellest üheksa olid joobes.

"Eelmisel suuremal reidil oktoobri lõpus rõõmustasime, et kõik Jõhvi kandis kontrollitud sõidukijuhid olid kained, mida juhtub tõesti väga harva. Eile kontrollisime 532 inimest ja neist olid joobes koguni seitse. Seda on liiga palju, kuna ka üks joobes juht võib liikluses põhjustada pöördumatute tagajärgedega liiklusõnnetuse," lisas Hannes Heinsar.

Lääne-Virumaal kontrollis politsei eile viie tunni jooksul 845 sõidukijuhi kainust ja tabas kaks joobes sõidukijuhti, neist ühe veoauto roolist. Väiksema politseireidi viisid läbi ka Narva politseijaoskonna politseinikud, kes kontrollisid 159 autojuhti, kõik olid kained.

Maanteeamet: autorool ja alkohol ei kuulu kokku>>

Sel aastal on Ida prefektuuri politseinikud avastanud kokku 966 joobes juhti, kellest 434 inimest oli kriminaaljoobes, neist omakorda 49 narkojoobes.

Sputnik Eesti teatas varem, et kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2-1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

WHO: tervislik alkoholitarbimine on müüt>>

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30-500 päevamäära suuruse rahatrahviga või kuni kolmeaastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

Tagid:
Idaprefektuur, politsei, sõidukijuht, roolijoodik, Eesti

Peamised teemad