12:55 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Eesti uudised
lühendatud link
5530

Tallinnas on alanud aktiivne ettevalmistus lähenevateks jõulupühadeks. Raekoja platsile püstitati linna peakuusk ja mõne päeva pärast avatakse jõuluturg.

TALLINN, 8. november — Sputnik, Ilona Ustinova. Kristiine linnaosas kasvanud pealinna jõulukuusk toimetati neljapäeval, 8. novembril politseisireenide saatel Raekoja platsile ja seati püsti. Linna peamiseks jõulusümboliks valiti ligi kaks tonni kaaluv lopsakas iludus, mis peaaegu viisteist meetrit kõrge.

Juba 9. novembril hakatakse teda kaunistama ning algab traditsioonilise jõuluturu ehitamine, mis avatakse novembri keskel Tallinna elanikele ja külalistele. 

© Sputnik / Юлия Калинина, Владимир Новиков
Jõulukuuse paigaldamine

Raekoja platsile kogunes kuuse püstitamist vaatama sadu lapsi ja täiskasvanuid. Mõned teadsid täpselt, millal sündmus algab, teised sattusid sündmuskohale vanalinnas jalutamise ajal.

Töömehed askeldasid kuuse ümber kaks tundi, et teda kindlalt kinnitada ja rihtida. Kogu selle aja jälgis tegevust Jõuluvana, kes rääkis inimestega, kostitas kõiki kommidega ja tegi koos soovijatega pilti.

Jõuluvanal algab kiire aeg

Jõuluvana nimega Andrus ütles Sputnik Eesti korrespondendile, et alguses oli ta pikka aega päkapikuks. 1994. aastal sai ta aga pea-jõuluvana aunimetuse ja täidab rõõmuga oma iga-aastaseid ametlikke ülesandeid.

Kui päkapikud töötavad tema arvates aastaringselt, siis tema ise jääb suvel puhkusele ja hakkab sügise saabudes jõulu- ja uusaastapühadeks valmistuma.

Йыулувана Андрус
© Sputnik / Илона Устинова
Jõuluvana Andrus

"Sügisel hakkavad saabuma laste kirjad, kus nad oma kingisoove esitavad, nii et tegemist on kuhjaga," ütles Jõuluvana Andrus.

Ta saab samuti oma lähedastelt kingitusi, kuid püüab keskenduda teiste inimeste, eriti laste, unistuste täitmisele.

"Mina isiklikult ei taha endale midagi, kuid ma soovin, et rahvas elaks rahus ja heatujuliselt," rõhutas Jõulutaat.

Tallinna elanikud ja külalised alustavad pühadeks valmistumist

Konstantin ja Olga saabusid Sillamäelt oma asju ajama. Teel Tallinnasse said nad teada, et Raekoja platsile paigaldatakse jõulupuud ja otsustasid vaatama tulla, kuidas seda täpsemalt tehakse.

Nad ise hakkavad samuti uusaastapühadeks ettevalmistusi tegema, kaunistades oma kodu ja ostes kingitusi, et mitte kõike viimastele päevadele jätta. Mõned suveniirid valmistab paar oma kätega.

Константин и Ольга из Силламяэ
© Sputnik / Илона Устинова
Konstantin ja Olga saabusid Sillamäelt

"Ma teen väikesi kaltsunukke, mu mees aga metallkäsitööd," jutustas Olga. Detsembris tulevad nad jõuluturu külastamiseks uuesti Tallinna.

Mis puutub enda kinkidesse, siis on Konstantin ja Olga juba mitu aastat igatsenud oma Uuralis elavaid lapselapsi näha, kes ei saa mitmetel bürokraatlikel põhjustel veel Eestisse tulla. Nad loodavad väga, et õnnelik kohtumine toimub varsti.

Moskvast saabunud turist Tatjana on Eesti pealinnus esmakordselt ja esimene koht, kuhu ta jalutama läks, oligi Raekoja plats. Paigaldatud kuuske pidas ta väga ilusaks ja lopsakas. Tema kaunistamist aga Tatjanal näha ei õnnestu.

Tema sõnul tuuakse Moskvasse väga palju uusaastakuuski ja ainuüksi Punasel väljakul on neid mitmeid.

Татьяна приехала в Таллинн  из Москвы
© Sputnik / Илона Устинова
Moskvast saabunud turist Tatjana

"Meie pere hakkab talvepühadeks valmistuma alates detsembri keskpaigast. Me püüame osta kingitused aegsasti, tehes neid ainult lähedastele sugulastele ja sõpradele," ütles Tatjana. Ise ta materiaalset rikkust taga ei aja, kuid tahab alati, et uus aasta oleks huvitav ja sündmusterohke.

Tallinnas elav Olga tuli esmakordselt vaatama, kuidas Raekoja platsile kuusk püstitatakse, ja leiab, et linn valis ilusa lopsaka puu. Tema pere, nagu paljud teisedki, üritab pühadeks ettevalmistumist mitte viimaste päevade peale lükata ja on juba korterit kaunistama hakanud.

Ольга с дочкой из Таллинна
© Sputnik / Илона Устинова
Tallinnas elav Olga koos tütrega

"Minu tütar otsustas, et lisab iga päev oma tuppa ühe jõuluehte. Detsembriks on tema ruum täielikult kaunistatud," selgitas Olga. Ja nad tellisid ka internetist kingitused, mis peaksid kohale jõudma just enne jõulupühi.

Leningradi oblasti Slantsõ linnast saabunud Tatjana ja Olga hakkavad tavaliselt oma maja kaunistama paar nädalat enne uut aastat.

Татьяна и Ольга из города Сланцы.
© Sputnik / Илона Устинова
Leningradi oblasti Slantsõ linnast saabunud Tatjana ja Olga

"Mis puudutab kingitusi, siis püüame aasta jooksul välja selgitada, kes mida soovib, ja hakkame neid talve lähenedes ostma. Mõnikord teeme seda Tallinnas, mõnikord kodulinnas," ütles Tatjana.

Tallinna jõulupuu küünlad süüdatakse ametlikult 16. novembril, samal päeval avatakse külastajatele ka jõuluturg.

Tagid:
päkapikud, kingid, ehted, jõulukingid, külalised, kuusk, aastavahetus, jõuluturg, jõulukuusk, jõuluvana, Kristiine, Raekoja plats, Eesti, Tallinn

Peamised teemad