17:37 07. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Eesti uudised
lühendatud link
Migratsioon Eestis (89)
36 0 0

Väliskomisjon soovib saada välisminister Sven Mikserilt ülevaadet Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni (ÜRO) globaalse ränderaamistiku ja globaalse pagulasraamistiku kohta ning sellest, millel põhineb Eesti argumentatsioon lepet allkirjastades.

TALLINN, 9. november — Sputnik. Komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on parlamendi kõrvalejätmine ÜRO migratsioonipakti arutelust lubamatu, edastab Riigikogu pressiteenistus.

"Kummaline on see, et valitsus on parlamendist peaaegu täielikult mööda läinud ja pole omal initsiatiivil soovinud nii olulise leppe detaile avada," ütles Mihkelson.

Välja saadetud pagulased saadeti Iraagist Soome tagasi>>

"Migratsioon on raputanud kogu Euroopat ja seepärast on äärmiselt oluline teemat põhjalikult käsitleda. Alles pärast argumentide ärakuulamist ja debatti on võimalik otsustada, kas Eesti ühineb leppega või mitte," rääkis Mihkelson.

"Eesti on parlamentaarne riik ja see debatt on vaja kasvõi viimasel minutil ära pidada," ütles Mihkelson.

Sellepärast tegi komisjoni esimees eilsel istungil ettepaneku, et välisminister Sven Mikser annaks esmaspäeval komisjonile ülevaate Eesti seisukohtadest ÜRO globaalse ränderaamistiku ja globaalse pagulasraamistiku kohta. Komisjonile esitab ekspertarvamuse rahvusvahelise õiguse professor Lauri Mälksoo.

Migratsioonipakti allkirjastamine on kavandatud 10.- 11. detsembril Marokos, Marrakechis.

Pagulased
Pagulased
Teema:
Migratsioon Eestis (89)
Tagid:
migratsioonipakt, riigikogu, ÜRO, pagulased, Marko Mihkelson

Peamised teemad