02:39 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
10910

Lokkav vägivald kodudes, üha igapäevasemaks muutuvad küberkuriteod ja valmistumine migratsiooniga seotud kuriteolaineks on probleemid, mis sajandat sünnipäeva tähistavat politseid ootavad, tõdes politseijuht Elmar Vaher.

TALLINN, 12. november — Sputnik. Seda olukorras, kus järgmise viie aasta jooksul võib iga neljas politseiametnik ahvatlevale eripensionile minna ja ametist lahkuda. Politseid ähvardab töötajate vähesuse tõttu kriis ja iga uus kärbe tähendaks, et osa töid tuleks hakata vähem tegema, vahendas Pealinn viitega BNS-le Postimeest.

Politsei tähistas oma sajandat juubelit >>

"Aasta tagasi mõtlesime oma meeskonnaga, mis on meie kingitus Eesti riigi 100. sünnipäevaks. Meie kingitus on see, et me igaüks töötame iga oma keharakuga selle nimel, et Eesti pered ja lapsed oleksid terved. Me töötame lähisuhtevägivallaga, et seda oleks võimalikult vähe. Kui me praegu last selles peres ei aita, siis 15–20 aasta pärast on see laps meil arestimajas. Oleme sellega väga palju tegelenud, aga ma tean, et oskame veel paremini," ütles muu hulgas politseijuht Elmar Vaher Postimehele antud usutluses.

Täna, 12. novembril möödub sada aastat Eesti politsei loomisest 1918. aastal, teatab Politsei- ja Piirivalveamet.

Politsei pidas 4. novembril enda 100. sünnipäeva ja kutsus sel puhul kogu perega Eesti suuremate linnade kaubanduskeskusi külastama, et politseitööga lähemalt tutvust teha, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Sel päeval ajavahemikus kell 12-15 said inimesed politsei töö ja varustusega tutvuda viies kaubanduskeskuses üle Eesti. Kohtumispaigad olid Rocca al Mare keskuses Tallinnas, Lõunakeskuses Tartus, Kaubamajakas Pärnus, Põhjakeskuses Rakveres ning Astri keskuses Narvas.

Patrullpolitseinike ja piirivalvurite põhipalk tõuseb 1280 euroni >>

Politsei sünnipäeval oli kõigis keskustes võimalik tutvuda politseinike ja piirivalvurite töiste tegemiste ja töövahenditega, kurjategijate jälgi aitasid leida kriminalistid, liiklus- ja patrullpolitseinikud kõnelesid oma töistest seikadest ja näitasid lähemalt, mis on "siil" või "stalker".

Politsei võib hakata helkurita inimesi trahvima, illustreeriv foto
© Фото : Меэли Хунт

Baltimaade elanikest usaldavad oma riigi politseid ja sõjaväge enim Eesti ja vähim Läti elanikud, selgus eurobaromeetri küsitlusest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti aasta algul.

Eestimaalastest 80 protsenti usaldab politseid ning 81 protsenti sõjaväge, lätlastest usaldab oma riigi politseid aga vaid 60 protsenti ning kaitseväge 66 protsenti riigi elanikest.

Eesti elanikest usaldab politseid 80 protsenti, Leedu elanikest 76 protsenti ja Läti elanikest 60 protsenti.

Siseminister ning politsei- ja piirivalveameti juhid leppisid kokku, et patrullpolitseinike ja piirivalvurite põhipalk on tulevast aastast vähemalt 1280 eurot, millele lisanduvad regiooni- ja muud lisatasud. Näiteks Ida-Virumaal hakkab patrullpolitseiniku reaalne sissetulek olema 1700 eurot, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
küberkuritegevus, migratsioon, vägivald, kriis, 100 aasta juubel, politsei, Elmar Vaher, Eesti

Peamised teemad