03:21 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
43 0 0

Tallinnas avati uuenenud Gonsiori tänav, mis seab esikohale ühistranspordiliikluse ja kasutab autoliikluseks muutsuunarada.

TALLINN, 15. november — Sputnik. Gonsiori tänava avasid noored rullsuusatajad võistlustega neljas vanuseklassis. Mootorsõidukitest läbisid vastvalminud tänava esimesena aastaid tagasi linnaliine sõitnud bussid, mis võtsid peale ka huvilisi, kes vastvalminud tänava siledust tahtsid proovida, teatas Raepress.

"Uus Gonsiori tänav annab võimaluse liigelda kõigile liiklejatele, kuid selle kõige uuenduslikum osa on see, et tänaval on kaks bussirada," ütles Tallinna linnapea Taavi Aas. "Uus Gonsiori tänav tähendab, et ühistransport on esikohal ja see muutub kiiremaks. Ühtlasi liigume me väiksema autoliiklusega kesklinna poole."

 

Linnapea hinnangul võib uus liikluskorraldus nõuda harjumiseks aega, kuid suund vähesemate autodega kesklinna poole on paratamatu, kui soovime meeldivamat linnakeskkonda.

"Muutsuunaliiklust on ajutisema lahendusena rakendatud Eestis korduvalt varemgi, nüüd aga muutub see alaliseks," ütles Aas.

Autosõitudeks on Gonsiori tänaval ette nähtud keskmine topeltjoontega sõidurada, mida mööda saab hommikuti sõita Lasnamäelt kesklinna ja alates keskpäevast kesklinnast Lasnamäele.

Торжественное открытие после ремонта улицы Гонсиори в Таллинне, для движения транспорта
© Sputnik / Вадим Анцупов
Tallinna Gonsiori tänav avati liiklusele.

Projekti kogumaksumuseks koos Kunderi ja Türnpu tänava, Pargi ja Reisi parkla ning Laagna tee rekonstrueerimisega on 9,26 miljonit eurot koos omanikujärelevalvega.

Tööde käigus rekonstrueeriti Gonsiori tänav alates Maneeži tänava ristmikust kuni Laagna teeni, kogupikkusega ligikaudu 1,5 kilomeetrit.

Tallinnas avatakse Eesti esimene muutsuuunaliiklusega tänav>>

Kokku rekonstrueeriti ligilaudu kaks kilomeetrit sõiduteid ning rajati ja rekonstrueeriti ligikaudu viis kilomeetrit kõnni-, jalg- ja jalgrattateid. Tänavale paigaldati uued liikluskorraldusvahendid ning rajati haljastus, kokku istutati 96 puud.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
muutsuunaliiklus, Gonsiori, Tallinn

Peamised teemad