02:31 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Eesti uudised
lühendatud link
Valitsusekriis 2018 (25)
34 0 0

Jüri Ratase sõnul on peaministri roll hoida valitsust töövõimelisena, seista alati meie riigi huvide eest ning hoida ja tõsta Eesti rahvusvahelist mainet.

TALLINN, 16. november — Sputnik. Sotsiaal-demokraatide juht Jevgeni Ossinovski nõudis tagandada Isamaa justiitsminister Urmas Reinsalu, sest valitsus ei jõudnud üksmeelele seoses ÜRO rändeleppega, teatab Pealinn.

"Eilne valitsuse arutelu ning Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe tänane nõudmine näitavad, et koalitsiooni töövõime on saanud tugeva löögi. Olen alati rõhutanud, et peaministri roll on hoida valitsust töövõimelisena, seista alati meie riigi ja rahva huvide eest ning hoida ja tõsta meie rahvusvahelist mainet. Lähtun sellest põhimõttest ka täna," kirjutas Ratas sotsiaalmeedia.

Tšehhi jääb ÜRO rändeleppest kõrvale, illustreeriv foto
© Sputnik / Мария Шелудякова

President kritiseeris rändeleppe heakskiitmata jätmist>>

Ta lisas, et viibib hetkel ringreisil Ida-Viru maakonnas, kuid muudab oma ajagraafikut ning pöördub varem tagasi Tallinna.

"Kutsusin kokku Keskerakonna erakorralise juhatuse täna õhtul kella 17.00-ks tekkinud olukorda arutama. Pean enda kohustuseks ja ülesandeks tagada siseriiklik stabiilsus ning töövõimeline valitsus hoolimata sellest, et kolme kuu pärast toimuvad valimised."

Ossinovski nõuab Reinsalu vabastamist

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski kutsus peaminister Jüri Ratast vabastama ametist Isamaa liikmest justiitsminister Urmas Reinsalu, vahendas Pealinn viitega BNSile.

Председатель Социал-демократической партии Евгений Осиновский
© Sputnik / Вадим Анцупов
Sotside juht Jevgeni Ossinovski.

"Eile oli halb päev Eestile. Valeväidete massiivi toel orkestreeritud inforünnakule allunud Isamaa muutis valitsuse otsustusvõimetuks ning viis meid sellega Ungari ja Poola välispoliitilisse klubisse. Justiitsministri jaoks on tegemist mänguga, milles võib vahel "paha poiss" olla. Sotsiaaldemokraatide jaoks on tegemist 27 aasta jooksul raske tööga ehitatud Eesti välispoliitilise maine ja põhiväärtuste küsimuse alla seadmisega. Tunnustan välisminister Sven Mikserit põhimõttekindluse eest selles küsimuses. On selge, et samamoodi valitsus edasi minna ei saa. Seepärast olen teinud Jüri Ratasele ettepaneku vabastada justiitsminister Reinsalu ametist," kirjutas Ossinovski sotsiaalmeeias.

Eesti võtab maksimaalselt vastu 305 pagulast, illustratiivne foto
© Sputnik / Кристина Афанасьева

Üksmeel puudub

Valitsus ei jõudnud eile kabinetinõupidamisel ÜRO globaalse ränderaamistiku toetamise küsimuses konsensusele. Seega ei antud ränderaamistikuga ühinemisele valitsuse toetust.

Valitsus ei jõudnud ÜRO ränderaamistiku küsimuses konsensusele>>

Välisminister Sven Mikser tegi kabinetinõupidamisel ettepaneku, et valitsus avaldaks toetust ÜRO globaalsele ränderaamistikule. Justiitsminister Urmas Reinsalu tegi ettepaneku, et valitsus seda toetust ei annaks. Valitsus ei leidnud kabinetis toimunud arutelu käigus ränderaamistiku küsimuses üksmeelt.

Бывший глава МИД Эстонии Свен Миксер
© Фото : European Union
Välisminister Sven Mikser.

"Koalitsiooni luues leppisime me kokku, et langetame otsuseid konsensuslikult. Seda konsensust me täna kahjuks ei saavutanud," lausus peaminister Jüri Ratas. "Rände igakülgne haldamine on tähtis kõikidele riikidele ning Eesti seadused peegeldavad nii täna kui tulevikus euroopalikke ja demokraatlikke põhimõtteid."

Урмас Рейнсалу - министр юстиции Эстонии
Justiistminister Urmas Reinsalu.

ÜRO globaalse ränderaamistiku eesmärgiks on leppida kokku ühistes põhimõtetes rahvusvahelise rände haldamisel, mis oleks turvaline, korrapärane ja reeglitel põhinev. Raamistiku abil soovitakse muuhulgas ennetada kontrollimatut rännet ja sellega kaasnevat inimkaubandust. Samuti soovitakse raamistikuga motiveerida lähteriike võtma senisest suuremat vastutust ning tegema koostööd ka tagasipöördumise küsimuses.

Teema:
Valitsusekriis 2018 (25)
Tagid:
kriis, koalitsioon, peaminister, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad