19:06 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
Valitsusekriis 2018 (25)
4620

Koalitsioonipartnerid kogunesid pühapäeval Stenbocki majja, et arutada valitsuses tekkinud pingeid. Lahendust pühapäeval ei leitud ning arutelud jätkuvad.

TALLINN, 18. november — Sputnik. Peaminister Jüri Ratas, Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski kinnitasid pühapäeva õhtul, et ei leidnud veel tekkinud pingetele lahendust, edastas ERR.

Peaminister Ratas: lükkan ultimaatumid tagasi >>

Ratas ütles, et lahendusele ollakse siiski lähemal kui veel 24 tundi tagasi. "Aga lõplikku lahendust ei ole," lisas ta.

Valitsuspartnerite vahel tekkisid pinged pärast seda, kui Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) esimees Jevgeni Ossinovski tegi peaminister Jüri Ratasele (KE) ettepaneku, et see vabastaks justiitsminister Urmas Reinsalu (Isamaa) ametist, sest Reinsaluga koos sotsid valitsuses ei jätka, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Ratas ütles pühapäeval kohtumise eel, et koalitsioonipartnerite emotsioonid on vaibunud ning ta näeb kolmel partneril tahet praeguse valitsusliiduga edasi minna.

Ratas kutsus reede õhtuks kokku Keskerakonna juhatuse, et arutada ränderaamistiku tõttu tekkinud valitsuskriisi, kus sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski nõuab justiitsminister Urmas Reinsalu (Isamaa) lahkumist valitsusest, mida aga viimane teha ei kavatse, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

 Jüri Ratase sõnul soovib ta Isamaa ja sostiaaldemokraatide (SDE) võimuliidu jätkamist ja töötab selle nimel, et see püsima jääks.

"Valitsusvastutus tuleb lõpuni ära kanda ja seetõttu lükkan kõik ultimatiivsed nõudmised laualt tagasi," teatas Ratas reede õhtul pärast Keskerakonna juhatuse koosolekut toimunud pressikonverentsiil.

Eesti 200 kutsub valitsuspartnereid üles valitsusremondile, mille käigus tuleks välja vahetada nii justiitsminister Urmas Reinsalu kui ka välisminister Sven Mikser, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Eesti 200 soovitus: peaminister peab justiits- ja välisminister välja vahetama >>

"Riigimehelik lahendus peaministri poolt oleks kutsuda tagasi nii justiitsminister kui välisminister. Las mehed lähevad natukeseks ajaks jahtuma. Tooge asemele oma targad naised Kaljurand ja Hääl, saate parema õhkkonna ja peate valimisteni vastu. Eesti poliitikas ei pea olema ainult vastasseisud," ütles Eesti 200 aseesimees Meelis Niinepuu pressiteate vahendusel.

Teema:
Valitsusekriis 2018 (25)
Tagid:
poliitika, koalitsioon, kriis, Stenbocki maja, Isamaa, ÜRO, SDE, Keskerakond, Sven Mikser, Jevgeni Ossinovski, Jüri Ratas, Eesti, Tallinn

Peamised teemad