15:29 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Eesti uudised
lühendatud link
Valitsusekriis 2018 (25)
9110

Siseminister Andres Anvelt teatas, et astub ametist tagasi ja lahkub üldse poliitikast.

TALLINN, 20. november — Sputnik. Anvelt on informeerinud oma otsusest ka peaminister Jüri Ratast.

Anvelt teatas pressikonverentsil, et lahkub poliitikast tervikuna ega lähe enne valimisi alles jäänud kolmeks kuuks riigikokku. Ta kinnitas, et lahkumise põhjus on sügavalt isiklik — tervis, kuid pikemalt ei soovinud selgitada. Ta lisas, et põhjus ei ole valitsuskriisis, mida kajastatakse nagu "tormiblogi", edastab Pealinn.

"Olen olnud poliitikas kümme aastat, neist viis riigikogus ja kolm valitsuses. Oli selge plaan ka järgmise riigikogu töös osaleda, kuid viimasel paaril päeval on helisenud see kõige olulisem äratuskell ehk tervis," selgitas ta tagasiastumist.

Andres Anvelt märkis, et november on meeste tervise kuu ning temagi on oma tervist lasknud kontrollida.

"Olen aru saanud, et selleks, et õnnelikult elada veel palju aastaid, tuleb keskkonda vahetada," vihjas Anvelt sellele, et poliitiku töö, eriti ministriametis, on väga pingeline, ning see tuleb südametervise arvelt.

Siseminister Andres Anvelt
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Anvelt loobub ka järgmisesse riigikogusse kandideerimisest. Ta pidi olema Sotsiaaldemokraatliku erakonna esinumber eelseisvatel riigikogu valimistel Ida-Virumaal.

Siseministeerium tähistab oma sajandat aastapäeva>>

Anvelt on ametis kuni uue siseministri kinnitamiseni.

Siseminister sattus tänavu kevadel kopsupõletiku tõttu haiglasse ning tervisemured on teda kimbutanud ka hiljem, teatas ERR.

Andres Anvelt (sündinud 30. septembril 1969 Tallinnas) on Eesti poliitik, alates 23. novembrist 2016 Eesti siseminister.

Ta oli 26. märtsist 2014 9. aprillini 2015 justiitsminister. 26. märtsist 7. aprillini 2014 oli ta ühtlasi põllumajandusministri kohusetäitja.

Anvelt lubaks sisserännet valdkonniti>>

Anvelt on endine kriminaalpolitseiametnik. Ta on olnud ka Politseikolledži direktor ja Keskkriminaalpolitsei juht, sealhulgas pikaaegne keskastme juht.

Andres Anvelt kuulub Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda ja oli aastatel 2010-2014 erakonna Tallinna piirkonna esimees.

2013. aasta kohalikel valimistel oli Andres Anvelt sotsiaaldemokraatide Tallinna linnapea kandidaat. 2015. aasta Riigikogu valimistel kandideeris Anvelt erakonna esinumbrina valimisringkonnas nr 2 Tallinna kesklinnas, Lasnamäel ja Pirital ning osutus valituks saades 3558 häält. Ta on XIII Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees.

Teema:
Valitsusekriis 2018 (25)
Tagid:
poliitika, lahkumine, siseminister, Andres Anvelt, Eesti

Peamised teemad