04:03 11. Detsember 2018
Kuula otse
 • USD1.1425
 • RUB75.8985
Klient ei tohi kauplustes tubakatooteid ega suitsetamisega seonduvaid tooteid näha

Klient ei tohi kauplustes tubakatooteid ega suitsetamisega seonduvaid tooteid näha

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
38 0 0

Eesti Kaupmeeste Liit andis koostöös Sotsiaalministeeriumiga välja tubakamüügi juhendi, mis on abiks kaupmeestele üleminekul 2019. aasta juulist kehtima hakkavatele tubakaseaduse karmistunud nõuetele.

TALLINN, 21. november — Sputnik. Tarbijad ei tohiks alates 2019 aasta suvest enam kauplustes tubakatooteid ega suitsetamisega seonduvaid tooteid näha. Infot müüdavate toodete kohta saab vaid hinnakirjast või tootekataloogist, mida peab eraldi müüjalt küsima, Kaupmeeste Liit avaldas juhendi tubaka väljapanekute peitmiseks vastavalt karmistunud seadusandlusele.

"Tubakatoodete müümisele hakkavad tuleva aasta juulist kehtima senisest oluliselt rangemad nõuded", selgitas Kaupmeeste Liidu tegevjuht Nele Peil.

"Klient ei tohi poes tubakatooteid ega seonduvaid tooteid nagu piip või sigaretipaberid näha ilma neid müüjalt otse küsimata. Infot kaupluses müüdavate toodete kohta saab hinnakirjast, mida kauplejal on õigus mugavalt loetavana üles panna. Samuti on kauplusel lubatud kliendile anda tootekataloog, kus võivad sisalduda toodete pildid ning muu relevantne informatsioon, näiteks toote nikotiinisisalduse ja muu tehnilise info kohta," lisas Peil.

2018. aasta jaanuaris võttis Riigikogu vastu muudatused tubakaseaduses, mis keelavad tubaka väljapaneku ning tubakatoodete kaubamärkide presenteerimise kauplusekeskkonnas. Igasugune tubakatoodete visuaalne kujutamine, sealhulgas pildid kaubamärkidega, keelatakse. Hinnakiri võib olla vaid tekstiline. Küll aga on lubatud kauplusekeskkonnas välja panna sildid, et seal on müügil tubakatooted. Uued keelud jõustuvad 1.07.2019.

Brüsselil pole veipimise piiramiseks põhjust>>

Uued keelud ei toimu rahvusvahelisel liinil sõitval laeval, reisisadama ja lennujaama kinnisel territooriumil tegutsevas jaekaubanduse müügikohas.

Riigikogu esimees Eiki Nestor
© Sputnik / Вадим Анцупов

Juhendi sisu kujunes välja Tarbijakaitseameti, Sotsiaalministeeriumi, Majandus-ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Kaupmeeste Liidu esindajate töörühmas. Töörühma eesmärk oli selgitada seaduse lakoonilisi nõudeid ning anda vastuseid praktilistele küsimustele võimalike tubakakappide või jaoturite lahenduste valiku kohta ning selle kohta, millist kaubanduslikku teavet ja mis formaadis tohib tarbijatele tubakatoodete osas esitada.

Juhendile on oma ametliku heakskiidu andnud Sotsiaalministeerium ning see on leitav Kaupmeeste Liidu kodulehelt.

Tagid:
tubakas, e-sigarett, tubakamüük, Kaupmeeste Liit, Eesti

Peamised teemad

 • Briti peaminister Theresa May

  Briti peaminister Theresa May esines esmaspäeval parlamendis, kus teatas, et lükkab hääletuse Euroopa Liiduga saavutatud leppe üle edasi.

  16
 • Läänemere riigid: kella keeramine eeldab koostööd, illustreeriv foto

  Esmaspäeval Tallinnas kohtunud Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Poola esindajad tõdesid ühiselt, et kella keeramise lõpetamise kokkulepe Euroopa Liidus nõuab veel palju koostööd, hetkel ei ole liikmesriikide seas piisavat enamust kellakeeramisest kiirelt loobuda.

  16
 • Eesti konservatiivid põrnitsevad Venemaad hirmuärataval pilgul, illustreeriv foto

  Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajad astusid taas välja Venemaaga piirilepete sõlmimise vastu. See on ka arusaadav – kui lepingud ratifitseeritakse, kaob põhjus vägevate avalduste tegemiseks ära.

  54