12:48 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Eesti uudised
lühendatud link
2501

Tallinnas juhtus teisipäeva õhtul järjekordne vingugaasi õnnetus, mis seadis ohtu kahe lapse ja nende ema elu. Päästjad tuvastasid korteris kõrge vingugaasi taseme.

TALLINN, 5. detsember — Sputnik. Kell 19.49 sai häirekeskus teate, et Kristiine linnaosas Kotka tänaval on ühes korteris tunda gaasi lõhna pärast sooja vee kasutamist vannitoas. Kohale jõudnud päästjad tuvastasid korteris kõrge vingugaasi taseme, lülitasid gaasiseadme välja ning tuulutasid ruumid. Kiirabi viis haiglasse kontrolli naise ning kaks last, märkis Põhja päästekeskus BNS-ile, vahendas Pealinn.

Päästeamet tuletab meelde, et gaasilekke tuvastamisel tuleb esmasena kiiresti avada aknad, uksed ja ruum korralikult tuulutada. Halva enesetunde korral tuleb kutsuda kiirabi.

"Toimetage võimalikud kannatanud värske õhu kätte. Kui keegi põeb vingugaasi mürgituse sümptomeid ehk peavalu, pea käib ringi, süda on paha ja oksendab, kutsuge kohale kiirabi. Lülita välja kõik soojusseadmed. Kutsuge kohale kvalifitseeritud tehnik, kes aitab probleemi lahendada, enne ärge ise soojusseadmeid sisse lülitage," rõhutavad päästjad.

Gaasiga seotud väljakutsete arv on kasvanud >>

Gaasiga seotud väljakutsete arv on kasvanud, Päästeametil tuleb igal nädalal reageerida väljakutsetele, mis on seotud vingugaasiga, seda nii gaasiküttega, aga ka tahkeküttega köetavatesse kodudesse, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti novembri lõpus.

Õnnetuste ära hoidmiseks tuleb veenduda, et kütteseadmed on töökorras ja hooldatud. Vingugaasiandur aga aitab õigel ajal avastada toas leviva vingugaasi, teatas Päästeamet.

2018. aasta 22. novembri seisuga oli Päästeamet reageerinud 446 gaasisündmusele (ehk kõik gaasiga seotud päästesündmused, sh vingugaasisündmused), mida on rohkem kui eelmisel aastal kokku. Eelmisel aastal käis Päästeamet 416 gaasiga seotud väljakutsel.

1. jaanuarist 2018 on Eestis kohustuslik paigaldada vingugaasiandur kõikidesse eluruumidesse, milles asub korstnaga ühendatud gaasiseade. Eelkõige on sellisteks seadmeteks gaasil töötavad veesoojendid.

Päästeamet soovitab aga paigaldada vingugaasianduri ka siis, kui kodus on puuküttel ahi, kamin, pliit, katel jms, mis võivad samuti ohtlikku vingugaasi tekitada.

Датчик угарного газа
© Sputnik / Вадим Анцупов
1. jaanuarist 2018 on Eestis kohustuslik paigaldada vingugaasiandur

13. oktoobril leiti Tallinnas Kakumäe elamurajoonis asuvast eramajast 4-ja 7- aastase lapse surnukehad. Sama pere noorim, 2-aastane laps ja lapsevanemad viidi haiglasse. 17. oktoobril teavitas haigla, et ka kolmas laps suri kahjuks är, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tehnilise järelevalve ameti (TJA) peadirektori asetäitja Ingrid Teinemaa ütles, et ameti hinnangul võis Kakumäe traagilise õnnetuse põhjustada vingugaasi levik, mitte üldine gaasileke.

TJA: Tallinna tragöödia võis põhjustada vingugaas >>

Tallinnas pääsesid kaks last ja nende ema mullu oktoobris napilt vingusurmast — tegemist oli juba teise sarnase õnnetusega viimaste päevade jooksul, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. 2016. aasta suvel Tallinnas Erika tänaval kortermajas suri vingugaasi tõttu kaks last.

Tagid:
mürgistus, gaas, oht, lapsed, vingugaas, Päästeamet, kiirabi, Kristiine, Tallinn, Eesti

Peamised teemad