06:00 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Eesti uudised
lühendatud link
36 0 0

Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) on tuvastanud käesolevaks hetkeks 28 toodet, mille puhul pole ametit teavitatud.

TALLINN, 12. detsember — Sputnik. Antud toodete müük Eestis on ebaseaduslik, kuna VTA-d tuleb toidulisandi turule viimisest teavitada, teatas Veterinaar- ja Toiduamet.

Toidulisandite müük on seadusega vastuolus, kui:

  • toidulisandite turule viimisest ei ole teavitatud Veterinaar- ja Toiduametit;
  • toodetele omistatakse haigusi ravivaid, leevendavaid või ennetavaid omadusi (nt aitab liigeste haiguste vastu). Toidule (sh toidulisanditele) on keelatud antud omadusi omistada;
  • toodete kohta esitatakse keelatud tervisealaseid väiteid ehk neile omistatakse omadusi, mis ei ole teaduslikult tõendatud ja lubatud. Seetõttu ei pruugi tooted avaldada lubatud mõju ning sellega eksitatakse tarbijaid;
  • toodete kohta ei esitata kohustuslikku toidualast teavet (nt puudub koostisosade loetelu ning ettevõtte andmed). Ka kaugmüügi (nt veebipood, telefonimüük) kaudu müüdava toidu korral tuleb tarbijale enne ostu sooritamist esitada kohustuslik toidualane info.

Tarbijakaitseameti kontroll tuvastas puudusi pea iga e-poe müügitingimustes>>

Toidulisandi ohutuse, nõuetekohasuse ja kvaliteedi eest vastutab toidulisandi tootja või turustaja. Toidulisandi esmakordsel turuleviimisel peab turustaja sellest teavitama Veterinaar- ja Toiduametit. Oluline on rõhutada, et teavitamine ei tähenda toidulisandi heakskiitmist, vaid üksnes teabe edastamist toote Eestis müümise alustamise kohta.

Tutvu ebaseaduslike toodetega Veterinaar- ja Toiduameti kodulehelt.

Toidulisand on teatud ainete kontsentreeritud allikas, mida kasutatakse vajadusel tavatoidu täiendamiseks ning pole mõeldud haiguste tõkestamiseks, leevendamiseks või raviks. Seega ei tohi toidulisandile omistada ravivaid omadusi. Enne toidulisandi tarbimist on soovituslik nõu pidada vastava väljaõppega spetsialistiga.

Alibaba aastakasum kerkis 47 protsenti>>

Veterinaar- ja Toiduamet seisab tarbimisväärse toidu ja tervete loomade eest Eestis. Selleks teeb amet järjepidevat kontrolli nõuete täitmise üle kogu toidukäitlemise ahela ulatuses: loomakasvatusest, toidu tootmisest ja töötlemisest kuni toidu tarbijani jõudmiseni.

Tagid:
toidulisand, internet, Veterinaar- ja Toiduamet, VTA, Eesti

Peamised teemad