15:08 31. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Eesti uudised
lühendatud link
36 0 0

Idapiiril on lõpusirgel piirirežiimi ala tähistamine uute hoiatussiltidega selleks, et ennetada keerulistes looduslikes tingimustes eksitusest tingitud ebaseaduslikke piiriületusi.

TALLINN, 18. detsember — Sputnik. 2018. aasta kevadel jõudsid lõpusirgele tööd Eesti ja Venemaa vahelisel kontrolljoonel, kuhu paigaldati 780 piiriposti ja vahepiiriposti, teatas Politsei- ja Piirivalveamet.

Lisaks on lõpusirgel maismaal piirirežiimi ala tähistamine uute hoiatussiltide ja –viitadega, et ennetada eksitusest toime pandud ebaseaduslikke piiriületusi.

PPA: seen ja mari kasvab pooli valimata nii Eestis kui Venemaal >>

Kokku paigaldatakse idapiiri maismaale 1130 hoiatussilti, millest suurem osa jäävad keerulise maastikuga Piusa ja Luhamaa piirilõikudesse.

Eesti piir
Sputnik / Sergey Melkonov

"Piiririba joonele paigaldatud uued plastikpostil seisvad hoiatussildid on ilmastikukindlad ja vastupidavamad. Piiriposti mustvalge diagonaaltriibutus ja kumeral pinnal infotahvel on kaugele ja ka pimedas nähtav," kirjeldas PPA juhtivpiiriametnik Toomas Malleus.

"Lisaks on hoiatussilte piirialal varasemast tihedamalt ning seda iseäranis neis kohtades, kus on looduslikult keerulisem piirijoone suhtes orienteeruda," lisas ta.

Ta selgitas, et tihedamas metsas, kus nähtavus on kasinam, on hoiatusmärke enam ning lagedamatel ja hea nähtavusega aladel vastavalt vähem.

Olenevalt maastiku eripäradest on hoiatusmärgid maismaapiirile paigutatud keskmiselt 150 meetriste vahedega.

"Idapiiri palistavad hoiatussildid on ennekõike eesmärgiga ennetada kohalike, turistide, seeneliste ja teiste eksitusest tingitud piiririkkumisi. Samuti ennetavad need edaspidi paremini ka juhtumeid, kus inimesed astuvad piiriposti kõrvale, et ühes sellega pilti teha," sõnas Malleus. 

Idapiiri ehitus ja hooldus lähevad kokku maksma 320 miljonit eurot >>

"Uued hoiatussildid, millel on kirje "Seis, Eesti piir", annavad sõnumi, et märgist edasi liikuda ei tohi. Hoiatusmärgist möödudes või juba piiripostini jõudes ollakse režiimialas, kus kõrvalistel viibimine on rangelt keelatud," märkis Malleus.

Viimati tähistati Eesti poolel piiriala hoiatussiltidega umbes 20 aastat tagasi, kuid ilmastikuolude mõjul on need ajapikku lagunenud ja looduses halvemini eristatavaks muutunud.

"Soovitame piiriäärsetele aladele saabuvatel inimestel endale ka piiri kulgemine kaardil selgeks teha, et paremini ennetada eksimist. Seda muuhulgas ka neil, kes lähevad piiriäärsetest metsadest endale jõulupuud otsima," soovitas piiriametnik.

Moodne piir Venemaaga pidi esialgsete plaanide järgi valmima tänavu või hiljemalt 2019. aastal, kuid praegu on 136-kilomeetrisest kagupiirist valmis 3,5 kilomeetri ulatuses katselõike. Samas sai Eesti maismaapiir Venemaaga möödunud aastal täies ulatuses tähistatud.

Tehnilise valvega kaetud piiri loomine võimaldab tulevikus tuvastada piiri läheduses toimuva tegevuse kohe, samuti töödelda kõiki piiril toimuvaid intsidente reaalajas. Kogu idapiiri ehituse maksumuseks oli algselt planeeritud üle 70 miljoni euro.

Ratas: idapiiri ehitustööd peavad igal juhul jätkuma >>

Siseminister sai jaanuari lõpus PPA kalkulatsiooni, millest selgus, et Eesti idapiiri ehitus läheb seni arvatust üle 2,5 korra kallimaks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Venemaa Leedu suursaadik Aleksandr Udaltsov
© Sputnik / Александр Липовец

Moskva on korduvalt rõhutanud, et neil ei ole plaanis ühtki NATO riiki rünnata. Välisminister Sergei Lavrovi sõnul teab allianss seda väga hästi, kuid kasutab lihtsalt soodsat võimalust rohkem tehnikat ja pataljone Venemaa piiride lähedale paigutada.

Väited Venemaa agressioonist Baltimaade vastu on täiesti alusetud. Sellest teatas NATO sõjanõukogu esimees kindral Peter Pavel, olles visiidil Ameerika Ühendriikides, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Nagu teatab RT, palus üks Ameerika meediakanaleist kindralilt kommentaari Venemaa "agressiooni" kohta Baltimaades. "Ma kasutaksin väljendit "agressioon" Baltimaade kontekstis väga ettevaatlikult, sest tegelikkuses ei näe me Balti riikide suhtes avalikku agressiooni," vastas ta.

Tagid:
hoiatus, ühiskond, piiripost, idapiir, Eesti

Peamised teemad