16:46 28. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0964
  • RUB72.1052
Eesti uudised
lühendatud link
6010

Lõhketöid tehakse vaatamata hiljuti Jõgevamaal väljakuulutatud traditsioonilisele jõulurahule. Tallinna suurimas elamurajoonis Lasnamäel tehakse kogu jõulunädala (24.-31. detsembrini) lõhketöid.

TALLINN, 18. detsember — Sputnik. Järgmisel nädalal alustatakse Väo karjääri tööstuspiirkonnas, aadressil Tooma tn 13 plaaniliste lõhketöödega, teatas Lasnamäe linnaosa valitsus.

Ligi pooled kontrollitud kauplustest ei vastanud tuleohutusnõuetele >>

Ettevõttele "Voglers Eesti OÜ" väljastati riikliku Tehnilise Järelevalve Ameti poolt luba puurimis- ja lõhketöödeks mille eesmärgiks on paepinna süvendamine. Vastavalt loas märgitud skeemile teostatakse töid karjääriala kirdeosas, Tallinna Elektrijaama poolses küljes.

Tallinna Kommunaalameti ja Tallinna Linnavalitsuse selgituste kohaselt algavad planeeritud lõhkamisoperatsioonid Lasnamäe Väo karjääris uuest nädalast, 24. detsembril.

"Palun lähipiirkondade elanike mitte peljata. Plahvatuste helid küll võivad olla kahjuks häirivad, kuid need ei ole ohtlikud," ütles Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva-Skuratovski.

Luba lõhketööde läbiviimiseks Lasnamäe linnaosas Tooma 13 kinnistul paepinna süvendamiseks on väljastatud kehtivusajaga kuni 13.11.2019. 

Jõgeval kuulutati välja üle-eestiline jõulurahu

Kolmandal advendil kuulutas Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku piiskop Joel Luhamets Jõgeval välja jõulurahu kogu Eestile, seisab Jõgeva valla kodulehel.

Piiskop Luhamets rääkis, et sageli inimesed ei mõista rahusõnumi väärtust. "Kui kuulutataks välja sõda, siis tunneme, kui halvasti asjad on. Vähem taipame aga rahu kuulutades, kui hästi meil on," lausus piiskop.

Ta rõhutas, et rahusõnum, millest kõneleb jõuluaeg, on see rahu, mis peaks tulema inimese ja Jumala vahele.

"Eks inimene oma rikutud loomusega on sõdinud aina Jumala vastu. Inimene on tahtnud teha midagi muud, kui on see Jumala tahtmine. Inimene on oma vigu püüdnud peita ja õigustada, süüdistada teist inimest, olukordi, lõpuks ka Jumalat ja oma hingepiinast lahti saamiseks leidnud ühe võimalusena öelda, et Jumalat ei olegi olemas," sõnas Luhamets jõulurahu väljakuulutamisel.

Samal teemal

Lase kuuseke tuppa
Jõulukaardi saab teele panna ka ajutistest kirjakastidest
PiparkoogiMaania: teemaks on Eesti
Tagid:
Lasnamäe, Eesti, Tallinn

Peamised teemad