04:46 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Eesti uudised
lühendatud link
Savisaare protsess (32)
7720

Riigikohus vabastas korruptsioonis süüdistatava Tallinna endise linnapea ja Keskerakonna eksjuhi Edgar Savisaare tema tervsliku seisundi tõttu kohtumenetlusest.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. Riigikohus tühistas vandeadvokaatide Oliver Nääsi ja Gretta Oltjer-Timbergi määruskaebuse alusel Tallinna ringkonnakohtu määruse, milles leiti, et kohtupidamine Savisaare üle peab jätkuma, edastab ERR.

Savisaar tuleb Tallinna volikokku tagasi >>

Riigikohus jõustas reedel Harju maakohtu määruse, millega Savisaar tema tervisliku seisundi tõttu kohtu alt vabastati.

Riigikohus tõdes, et kriminaalmenetluse seadustiku kohaselt saab kriminaalasja kohtulikul arutamisel kriminaalmenetluse lõpetada, kui kohus tuvastab, et süüdistatav on parandamatult haigestunud ning ta ei ole seetõttu võimeline kriminaalmenetluses osalema ega süüdimõistmise korral karistust kandma.

Keskerakonna eksjuht ja Tallinna linnapea ametist kõrvaldatud Edgar Savisaar
© Sputnik / Евгений Ашихмин

"Savisaare suhtes tehtud esma- ja täiendekspertiisi aktidest nähtub, et süüdistatav on parandamatult haigestunud. Tal on tuvastatud mitu rasket haigust: krooniline südame isheemiatõbi, aterosklerootiline südamehaigus, südame- või veresooneimplantaadi või -siiriku olemasolu, südamekahjustusega hüpertooniatõbi ja insuliinisõltumatu suhkurtõbi. Süüdistatava parandamatu haigestumise üle vaidlust ei olegi, vaid keskne õiguslik probleem on, kas loetletud rasked haigused takistavad Savisaarel kriminaalmenetluses osaleda ja süüdimõistmisel karistust kanda," tõdes riigikohus.

Riigiprokuratuur süüdistab Savisaart Tallinna eelarvevahendite kasutamises enda ja Keskerakonna huvides ehk omastamises suures ulatuses, ametiisikuna ja grupis, samuti neljas altkäemaksu võtmise episoodis, rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastu võtmises, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Savisaare protsess >>

Edgar Savisaar ütles Harju maakohtus augustis 2017. a. pärast prokuröri avakõnet, et tema end kuritegudes süüdi ei tunnista. "Ma olen puhas nagu prillikivi," kinnitas ta.

 

Teema:
Savisaare protsess (32)
Tagid:
Keskerakond, tervis, kohtuprotsess, Edgar Savisaar

Peamised teemad