22:50 31. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
30 0 0

24. detsembril ehk jõululaupäeva keskpäeval (kell 12), kuulutab Tallinna linnapea Taavi Aas välja jõulurahu, lugedes traditsiooni kohaselt Raekoja aknalt linnarahvale ajaloolise jõulurahusõnumi.

TALLINN, 23. detsember — Sputnik. Jõulurahu tava ulatub juba 17. sajandisse ning kuulub Eesti, Soome ja Rootsi õigusriikluse ühisaega. Traditsioon sai alguse Rootsi kuninganna Kristiina valitsusajal aastail 1632-1654, teatas Tallinna linnavalitsus.

Tallinna jõuluturg valiti Euroopa parimaks >>

Jõulurahu väljakuulutajaks on linnapea või raesekretär, kohaks linn, kus asub peapiiskopi katedraal ning paigaks tsiviilhoone rõdu. Väljakuulutamise aeg on traditsiooniliselt jõululaupäeva keskpäeva eelsed ja järgsed minutid.

Tallinnas käivitati traditsiooniline heategevusüritus Teises maailmasõjas Hitleri-vastase koalitsiooni poolel võidelnud veteranide toetuseks, kirjurtas uudisteportaal Sputnik Eesti reedel.

Kõik sellega kogutud rahalised vahendid lähevad Teises maailmasõjas Hitleri-vastase koalitsiooni poolel võidelnute Teisest maailmasõjast osavõtjate Tallinna ühingu arvele.

Aktsiooni korraldaja Tatjana Lavrova sõnul saab veteranide toetuseks aastavahetusel üle kanda mistahes summasid, tehes rahaülekande märkusega "annetus", Teisest maailmasõjast osavõtjate Tallinna ühing arvele mille kontaktandmed on leitavad organisatsiooni võrgulehel.

Kuidas rõõmustada aastavahetusel maailma pruunist katkust päästnud veterane >>

Pikad pühad on käes ning nii mõnedki inimesed plaanivad uue aastani linnakodust eemal olla. Eesti Korteriühistute Liit soovib kõigile Eestimaa inimestele rahulikku jõuluaega ning toredat aastavahetust ja tuletab meelde mõned lihtsad reeglid, kuidas kodu talvel pikemaks ajaks üksi jätta, vahendas uduisteportaal Sputnik Eesti.

Продуктовый магазин в Таллинне.
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kuigi kedagi pole kodus, ei tohi eluruume kütmata jätta. Korteris mõistlikku temperatuuri hoidma kohustab ka korteriomandi- ja korteriühistuseadus – korteriomanik on muu hulgas kohustatud hoidma oma korteri piires sellist temperatuuri ja õhuniiskust, mis tagab kaasomandi eseme säilimise ning teiste eriomandite esemete kasutamise nende otstarbe kohaselt ja ilma ülemääraste kulutusteta. Vaata teisi soovitusi siin.

Prisma avas reedel jõulueelseteks päevadeks kõik kaheksa hüpermarketit ööpäevaringselt, et anda inimestele võimalus sooritada jõuluostud rahulikult ja mugavalt neile sobival ajal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Pühade ajal suunab Prisma kauplustesse täiendavad jõud, et teenindada tavapärasest kiiremini tühjenevaid riiuleid ja suuremat hulka ostjaid. Ajutiselt värvati tööle 40 inimest ning tavapäraselt ulatavad puuduolevad abikäed ka ettevõtte kontoritöötajad.

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Jõulud varastanud Grinchiks osutusid... Saksamaa ametnikud
Käes on Jõulurahu aeg
Juubeliaasta jõulud lõpetab üle-eestiline jõulumatk
Tallinna linnapea kuulutas välja jõulurahu
Tagid:
jõulurahu, jõulud, Tallinn, Eesti, Taavi Aas

Peamised teemad