15:02 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Eesti uudised
lühendatud link
37 0 0

Kuni 26. detsembrini saavad kõik jõuluvanad ehk jõulutaadi kostüümis reisijaid Elroni rongiga tasuta reisida.

TALLINN, 24. dets — Sputnik. Elron soovib aidata jõuluvanadel sel pühadesaginat täis ajal turvaliselt ja kiirelt lasteni jõuda ning seetõttu on kõikidele jõuluvanadele 23. – 26. detsembrini rongisõit tasuta ja seda kõikidel Elroni liinidel, seisab Elroni kodulehel.

"Tasuta saavad sõita päris jõuluvanad – ikka traditsioonilise punase mütsi ja mantliga ning õigele jõulumehele kohase pika ja koheva valge habemega," selgitab Elron.

Elron tuletab meelde, et riiklikel pühadel 24., 25., 26. detsembril ja 1. jaanuaril sõidavad rongid nädalavahetuse graafiku alusel. Mugavaks reisiaegade leidmiseks soovitab Elron kasutada sõiduplaani otsingut.

Kuidas rõõmustada aastavahetusel maailma pruunist katkust päästnud veterane >>

Uue aasta esimesel päeval, 1. jaanuaril, avatakse Elroni kassa Balti Jaamas tavapärasest hiljem – kell 11.00, ootesaal on avatud kella 9-st.

Tallinna ühistransport pühade ajal

Jõulude ajal töötab Tallinna ühistransport pühapäevaste sõiduplaanide alusel ning aastavahetusööl on täiendavad öised väljumised mitmetel bussi-, trammi- ja trolliliinidel.

Рождественский трамвай
© Sputnik / Вадим Анцупов

Aastavahetusööl 31. detsember/1. jaanuar pikendatakse linna põhisuundadel töötavate ühistranspordiliinide tööaega.

23. ja 24. detsembril ootab Tallinna Linnatranspordi AS linlasi jõulutrammiga lusti sõitma. 24. ja 25. detsembril vurab ringi jõulutroll, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tallinna Linnatranspordi ASi juhatuse esimehe Deniss Boroditši sõnul on jõulutrammi ja -trolli liinile saatmine ettevõtte aastate pikkune traditsioon.

24. detsembril ehk jõululaupäeva keskpäeval (kell 12), kuulutab Tallinna linnapea Taavi Aas välja jõulurahu, lugedes traditsiooni kohaselt Raekoja aknalt linnarahvale ajaloolise jõulurahusõnumi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kurvad jõulud: vaesus on Eestis süvenevaks trendiks >>

Jõulurahu tava ulatub juba 17. sajandisse ning kuulub Eesti, Soome ja Rootsi õigusriikluse ühisaega. Traditsioon sai alguse Rootsi kuninganna Kristiina valitsusajal aastail 1632-1654.

Samal teemal

Jõulud varastanud Grinchiks osutusid... Saksamaa ametnikud
Juubeliaasta jõulud lõpetab üle-eestiline jõulumatk
Loomakaitsjad: elus loom ei sobi jõulukingiks
Kurvad jõulud: vaesus on Eestis süvenevaks trendiks
Tagid:
Eesti, jõulud, tasuta, jõuluvana, Elron

Peamised teemad