02:52 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Eesti uudised
lühendatud link
18 0 0

Jõulupühad olid päästjate jaoks rahulikud ning möödusid tõsisemate päästesündmusteta. Kogu riigis oli 24.-25. detsembril kokku 17 tulekahjudega seotud päästesündmust.

TALLINN, 26. detsember — Sputnik. Kokku reageerisid päästjad 44 väljakutsele, mille seas olid lisaks tulekahjudele liiklusõnnetused ning abi osutamine kiirabile ja politseile, vahendas Pealinn.

Päästeameti vastutava korrapidaja Martin Lambingu sõnul keegi tulekahjudes ei hukkunud, kuid paraku said inimesed kannatada.

Ligi pooled kontrollitud kauplustest ei vastanud tuleohutusnõuetele >>

"Lisaks tulekahjudele reageerisid päästjad mitmetele liiklusõnnetustele, kus läks vaja päästjate abi. Seetõttu paneme liiklejatele südamele, et teed on libedad ning liikluses tuleb olla väga ettevaatlik," ütles Lambing.

Рыбак на тонком льду
© Sputnik / Александр Кряжев

Esmaspäeval kell 11.07 oli Kohtla-Järvel toimus vannitoas gaasikatla, kus tõenäoliselt vingumürgistuse saanud 13-aastasele poisile anti kohapeal esmaabi.

Päästjad tuvastasid gaasilekke ja tuulutasid korteri. Samuti kontrollisid päästjad teisi eluruume. Korteris oli olemas suitsuandur, kuid puudus vingugaasiandur.

Sama päeval kell 20.07 süttis Valga linnas garaaž, kus tulekahju tagajärjel sai naine kannatada ning toimetati haiglasse. Päästjad kustutasid tulekahju.

Ööl vastu teisipäeva kell 3.59 toimus Tallinnas Uus-Maleva tänaval viiekorruselise hoone ühes korteris tulekahju, kus üks inimene sai põletushaavu ja toimetati haiglasse. Päästjad kustutasid tulekahju ja hoidsid ära selle edasise leviku.

"Läheneva aastavahetuse valguses ei tohiks unustada ka koduohutust. Kindlasti ei tohi jätta järelevalveta põlevaid küünlaid ning soovitav on ööseks välja lülitada ka elektriküünlad. Kuna kuused on tänaseks juba mõnda aega toas olnud, siis on puud muutunud kuivaks ja tuleohtlikuks ning tuleb olla ettevaatlik," märgavad päästjad.

Enamik kontrollitud hoonetest ei vastanud tuleohutusnõuetele >>

"Kindlasti peab olema olemas töökorras suitsuandur, mis õnnetusest varakult teada annab. Pühade ajal külastatakse palju ka vanemaid sugulasi – tuttavaid. Kindlasti võiks külaskäigu ajal üle vaadata ka nende suitsuandurid – kas need on olemas, õigesti paigaldatud ja töökorras," märgivad päästjad.

Ilutulestiku tegemisel tuleb järgida kõiki ohutusnõudeid, mida pürotehnika tootjad kasutusjuhendis välja on toonud. Ilutulestiku rakett tuleb asetada lagedale väljale kindlale alusele. Kindlasti ei tohiks läheduses olla inimesi, autosid ja hooneid. Rakette ei tohi lasta rõdult, aknast või käest.

Kõneledes seekordsest jõuluõhtust avaldas peapiiskop Urmas Viilma lootust, et see püha öö tähendaks kõigi jaoks turvalisi, armastust ja hoolimist tulvil hetki koos inimestega, kes on meile kõige armsamad, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Päästeamet võtab siseveekogud erilise tähelepanu alla
© Sputnik / Владимир Корнев

Peapiiskop kõneles jõuludest kui perepühadest selle sõna kõige kaunimas tähenduses. Pere peab hoidma ühte. Nagu klassikalisel jõulukaardil, kus on Joosep isana, Maarja emana, jõululaps Jeesus, lemmikloomi esindavad koduloomad, heade sugulaste ja tuttavate aset täitvad karjased, kaugeid külalisi esindavad idamaa targad.

24. detsembril ehk jõululaupäeva keskpäeval (kell 12), kuulutas Tallinna linnapea Taavi Aas välja jõulurahu, lugedes traditsiooni kohaselt Raekoja aknalt linnarahvale ajaloolise jõulurahusõnumi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Jõulurahu tava ulatub juba 17. sajandisse ning kuulub Eesti, Soome ja Rootsi õigusriikluse ühisaega. Traditsioon sai alguse Rootsi kuninganna Kristiina valitsusajal aastail 1632-1654.

Tagid:
ühiskond, tulekahju, jõulud, päästeamet

Peamised teemad