13:45 03. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB76.8001
Eesti uudised
lühendatud link
4710

Jõulude ajal tabas piirivalve Eesti-Vene piirialal endast pilti tegemas käinud paari, kes pääses suulise hoiatusega.

TALLINN, 27. detsember - Sputnik. 25. detsembril kella 15 paiku tuvastasid Saatse kordoni piirivalvurid valveseadmetega piiriäärsel alal kahe inimese liikumise, vahendab Pealinn viitega BNS-le.

Patrulli kohale jõudes inimesi enam piiriposti juures ei olnud, kuid lähistel peeti kinni sõiduauto, millega piiritsoonis käinud naine ja mees liikusid, teatas Lõuna prefektuur BNS-ile. 

Idapiir ääristati eksimuste ennetamiseks hulga hoiatussiltidega >>

Eesti kodakondsusega mees ja naine selgitasid, et olid vaatamata hoiatussiltidele enesest Vene piiriposti taustal foto teinud. 

Piiririba puhastamistööd läksid maksma 1,3 miljonit
© Sputnik / Вадим Анцупов

Piirivalvurid selgitasid piiriribale sattunutele põhjalikult, miks ses alas viibida ei tohi, kuidas ajutine kontrolljoon kulgeb ning millised hoiatusmärgid annavad märku piirialale jõudmisest.

Uudishimust piirialale sattunud mõistsid oma rikkumist ning said aru kontrolljoone lähedasel alal liikumisele kehtestatud piirangutest, neile tehti suuline hoiatus ning neil lubati oma teekonda jätkata.

Nagu uudisteportaal Sputnik Eesti juba kirjutas, on idapiiril lõpusirgele jõudnud piirirežiimi ala tähistamine uute hoiatussiltidega selleks, et ennetada keerulistes looduslikes tingimustes eksitusest tingitud ebaseaduslikke piiriületusi.

2018. aasta kevadel jõudsid lõpusirgele tööd Eesti ja Venemaa vahelisel kontrolljoonel, kuhu paigaldati 780 piiriposti ja vahepiiriposti, teatas Politsei- ja Piirivalveamet.

Samal teemal

Ratas: idapiiri ehitustööd peavad igal juhul jätkuma
Ebaseadusliku rände surve Eesti piirile on kasvanud
Peaminister Ratas: Tugev välispiir on Euroopa Liidu julgeoleku alustala
Tagid:
Venemaa, piirilõik, idapiir, piir, PPA

Peamised teemad