22:01 01. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1752
  • RUB90.6050
Eesti uudised
lühendatud link
42 0 0

Kuigi mõni illegaal on palunud Eestilt rahvusvahelist kaitset, näitab Politsei- ja Piirivalveameti senine praktika, et siia on tulnud põhiliselt majandusmigrandid, kelle elu pole kodus ohus.

TALLINN, 29. detsember — Sputnik. Aastavahetuse perioodil võib suureneda illegaalsete piiriületajate arv, sest kolme päeva pärast aeguvad jalgpalli maailmameistrivõistluste fännipassid, millega kolmandate riikide kodanikud on seni tohtinud Venemaal viibida, vahendas BNS ETV uudistesaadet "Aktuaalne kaamera", edastas Pealinn.

Zabivaka
© Sputnik / Алексей Даничев

Fännipasside omanike ebaseaduslikke piiriületusi on tõkestatud lisaks Eestile Venemaal, Soomes, Lätis, Leedus, Poolas ja mujal.

Piirivalvurid tabasid kaks ebaseaduslikult Eestis viibinud välismaalast>>

Suvel Venemaal toimunud jalgpalli maailmameistrivõistlused tõid sinna kümneid tuhandeid kolmandate riikide kodanikke, kellest paljud on püüdnud Eesti ja ka teiste riikide kaudu illegaalselt Euroopasse pääseda.

Õiguse viisavabalt Venemaal viibida annab neile jalgpalli MM-i fännipass, kuid see ei anna õigust tulla Eestisse. Ometi on sel aastal fännipassiga Venemaalt Eestisse siseneda püüdnud üle 130 inimese, kes on valdavalt Aafrika või Aasia päritolu. Kõige suuremad rühmad on politsei - ja piirivalveameti (PPA) andmetel tulnud Nigeeriast, Senegalist, Bangladeshist ning Pakistanist.

Piiripunktis tabatud illegaale ei lasta Eestisse siseneda, vaid nad saadetakse tagasi Venemaale. Kes peavad menetlustoimingute tõttu Eestis viibima, need saadetakse tagasi päritoluriiki. Tagasisaatmine on riigile kallis, kuid seda rahastab osaliselt Euroopa Liit ning kasutatakse ka Euroopa piiri- ja rannikuvalve ameti Frontex abi.

Kuigi mõni illegaal on palunud Eestilt rahvusvahelist kaitset, näitab Politsei- ja Piirivalveameti senine praktika, et siia on tulnud põhiliselt majandusmigrandid, kelle elu pole kodus ohus.

Eesti tõusis FIFA edetabelis>>

Sputnik Eesti kirjutas viitega Politsei- ja Piirivalveametile, et tänavu maikuust on piirivalvurid tõkestanud 138 välismaalase piiriületuse, kes olid Venemaale saabunud FIFA fännipassiga, kuid üritasid seejärel edasi Euroopasse pääseda. Ebaseaduslik ränne hõlmab piiripunktides võltsitud reisidokumentide kasutamist, välismaalaste veoautodesse või bussidesse peitmist ning ebaseaduslikke piiriületusi kagupiiril, kus piirivalvurid on kinni pidanud nii üksinda kui grupis liikuvaid välismaalasi.

Piirilähedaste alade elanikke kutsub politsei tähelepanelikkusele ja kahtlasest liikumisest teavitama.

Tagid:
illegaal, fänn, MM, jalgpall

Peamised teemad