07:21 23. Aprill 2019
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB71.9719
Aasta viimane päev toob tihedat sadu, illustreeriv foto

Aasta viimane päev toob tihedat sadu

© Sputnik / Алексей Мальгавко
Eesti uudised
lühendatud link
31 0 0

Esmaspäeva päeval on pilves selgimistega olulise sajuta ilm. Õhtul jõuab saartele tihe sajuala, mis levib edasi mandrile. Sajab lund ja lörtsi, saartel sekka ka vihma.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Esmaspäeval, aasta viimasel päeval, on oodata tihedat sadu ja tugevnevat tuult, vahendas Pealin viitega BNS-le ilmateenistust.

Ööl vastu esmaspäeva on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest lund, lörtsi ja vihma. Mitmel pool on udu. Puhub põhjakaaretuul 2-8, saartel puhanguti 11 m/s. Hommikuks tuul nõrgeneb ja on muutliku suunaga. Õhutemperatuur on 0 kuni -6, saarte rannikul kuni +2 kraadi.

Pühade ajal suureneb hulkuvate loomade arv >>

Peipsi järvel puhub põhjakaaretuul, hommikul on tuul muutlik ja tugevusega 2-6 m/s. Sajab vähest lund või lörtsi ja võib tekkida udu. Nähtavus on mõõdukas või halb. Õhutemperatuur on 0 kuni -2 kraadi.

Esmaspäeva päeval on pilves selgimistega olulise sajuta ilm. Õhtul jõuab saartele tihe sajuala, mis levib edasi mandrile. Sajab lund ja lörtsi, saartel sekka ka vihma.

Tuul pöördub edelasse ja lõunasse 2-8. Pärastlõunal tugevneb tuul 6-12, saartel ja rannikul puhanguti 15-18 m/s. Külma on 1-6 kraadi, saarte rannikul tuleb kuni 1 kraad sooja. Õhtul hakkab vähehaaval soojemaks minema.

Peipsi järvel pöördub tuul lõunasse ja edelasse 2-6, õhtul 6-10 m/s. Ilm on olulise sajuta ja mõõduka nähtavusega. Külma on 1-3 kraadi.

Aasta viimasel päeval, 31. detsembril võtab Eesti Vabariigi 100. juubeliaasta kokku Eesti maakonnakeskustes toimuv juubeliaasta lõpupidu "Sajaga edasi, Eesti!" Ühine juubeliaasta lõpupidu toimub samaaegselt 15 linnas üle Eesti, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Espoo korraldab esimesena Soomes laser-show >>

Avalik "Eesti tantsib" ühestantsimine toimub 31. detsembril kell 15 samaaegselt 16 linnaväljakul üle Eesti: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Rakveres, Viljandis, Jõhvis, Jõgeval, Paides, Kuressaares, Kärdlas, Võrus, Valgas, Põlvas, Raplas ja Haapsalus.

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) kutsub üles loomaomanikke jätma aastavahetusel oma lemmikloomad koju ja soovitab õues elavad loomad tuppa tuua, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Aastavahetuse ilutulestikuga kaasnevad valgussähvatused ja paugud võivad panna koduloomad ettearvamatult käitumal.

"Loomad ei ole harjunud müra ja valgussähvatustega. Seetõttu võib aastavahetuse ilutulestik põhjustada loomades stressi ja panna nad põgenema. Paanikahoos ei ole loom enam kontrollitav – võib ennast rihmast või ketist lahti rabeleda, joosta teadmata suunas ja isegi ennast  vigastada," selgitab ELS-i otsese abistamise juht Margit Midro.

Õnnetuste vältimiseks pürotehnika kasutamisel uusaastaööl tutvustas Sputnik Eesti, kuidas õigesti ja ohutult ilutulestikku teha. 

Pürotehnika kasutamise reeglitesse ei tohi suhtuda hooletult — isegi süütuna tunduv säraküünal võib põhjustada tõsiseid põletusi.

Samal teemal

Talv algas kergete külmakraadidega
Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita

Peamised teemad