12:02 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Eesti uudised
lühendatud link
57 0 0

Uue aasta esimestel päevadel on oodata tugevat tormi, mille tuuleiilid ulatuvad kolmapäeval kuni 28 meetrini sekundis.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Ööl vastu teisipäeva on pilves ilm. Lume- ja lörtsisadu levib üle Eesti ida suunas, kohati tuiskab ning valitseb jäiteoht. Teisipäeva päeval on samuti pilves ilm. Ajuti sajab lund, lörtsi ja vihma, vahendas Pealinn viitega BNS-le ilmateenistust.

Talv algas kergete külmakraadidega >>

Ööl vastu teisipäeva on pilves ilm. Lume- ja lörtsisadu levib üle Eesti ida suunas, kohati tuiskab. Lääne-Eestis läheb sadu üle vihmaks. Valitseb jäiteoht. Puhub lõuna- ja edelatuul 7-13, rannikul puhanguti 15-20 m/s. Lääne-Eestis on sooja 1-5 kraadi, Ida-Eestis on õhutemperatuur 0 kuni -4 kraadi. Hommikuks läheb mõnevõrra soojemaks.

Aasta viimane päev toob tihedat sadu, illustreeriv foto
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Teisipäeva päeval on samuti pilves ilm. Ajuti sajab lund, lörtsi ja vihma. Puhub lõuna- ja edelatuul 7-13, rannikul puhanguti 15-20 m/s, pärastlõunal tuul veidi nõrgeneb ning pöördub saartel läände ja loodesse. Õhutemperatuur on 0 kuni +5 kraadi.

Kolmapäeva öösel püsib pilves ilm. Sadu läheb kõikjal üle lumeks ja tuiskab. Mandril puhub muutlik tuul 1-7 m/s. Hommikul pöördub tuul loodesse ja tugevneb. Saartel ja läänerannikul tugevneb loode- ja põhjatuul 15-20, iiliti 25-28 m/s. Õhutemperatuur on -1 kuni +1 kraadi.

Kolmapäeva päeval on pilves selgimistega ilm. Hooti sajab lund ja tuiskab. Puhub loode- ja põhjatuul 10-15, iiliti 20 m/s, saartel 15-18, iiliti kuni 25 m/s. Õhutemperatuur langeb -1 kuni -6 kraadini.

Neljapäeva öösel on muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool esineb lumehooge. Puhub põhjatuul 6-11, puhanguti 15, rannikul 10-15, puhanguti 21 m/s. Külma on 3-8 kraadi.

Neljapäeva päeval on muutliku pilvisusega ilm ja sadu lakkab. Puhub põhjatuul 6-11, puhanguti 15, rannikul 10-15, puhanguti 21 m/s. Õhtul tuul nõrgeneb. Külma on 2-7 kraadi. Õhtul langeb õhutemperatuur veelgi.

California kuberner: kliimamuutused on meid juba kätte saamas >>

Esmaspäeva päeval on pilves selgimistega olulise sajuta ilm. Õhtul jõuab saartele tihe sajuala, mis levib edasi mandrile. Sajab lund ja lörtsi, saartel sekka ka vihma.

Esmaspäeval, aasta viimasel päeval, on oodata tihedat sadu ja tugevnevat tuult, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tänavune suvi oli rekordiliselt pikk, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ööl vastu esmaspäeva on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest lund, lörtsi ja vihma. Mitmel pool on udu. Puhub põhjakaaretuul 2-8, saartel puhanguti 11 m/s. Hommikuks tuul nõrgeneb ja on muutliku suunaga. Õhutemperatuur on 0 kuni -6, saarte rannikul kuni +2 kraadi.

Riigi ilmateenistuse teatel oli tänavune suvi rekordiliselt pikk, kestes 137 päeva. Eelmine rekord pärines aastast 2013, kui Eesti keskmisena kestis suvi 129 päeva, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kümned tuhanded inimesed avaldasid septembri keskel üle kogu maailma meelt, et nõuda valitsustelt samme kliima soojenemise vastu. Ajavööndeid mööda kulgenud 24-tunnine protest kulmineerus San Franciscos, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Katastroofiline suvi" kuumalainete ja suurte metsapõlengutega põhjapoolkeral on pannud paljusid inimesi tajuma, et kliimamuutused on meid juba kätte saamas," ütles USA California osariigi California kuberner Jerry Brown.

Samal teemal

Itaalias on tormi tõttu surma saanud kakskümmnend inimest
Peipsi järve jääle tohib ka Ida-Virumaal minna jalgsi
Tormi tõttu on elektrita üle kümne tuhande majapidamise
Tagid:
uus aasta, torm, ühiskond, ilm

Peamised teemad