10:01 06. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1854
  • RUB86.3692
Eesti uudised
lühendatud link
55 0 0

Lühemat aega Eestis töötamiseks registreeritud inimeste arv ületas juba novembri lõpus 20 000 piiri. Välismaalt Eestisse tööle tulnud inimeste arv lõi kõiki seniseid rekordeid.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. Paljudes seltskondades tuleb jutuks, et peaaegu kõik teavad mõnda kohta, kus sel aastal ehitanud, remontinud või muid töid teinud ukrainlased, vahendas Pealinn viitega BNS-le esti Päevalehte.

Kinnisvaraekspert: Eesti ehitusturg kukub ukrainlasteta käpuli >>

Politsei ja piirivalveameti (PPA) ametlikud andmed kinnitavad, et jutud vastavad tõele. Selle aasta 11 kuu andmetest on näha, et välismaalt Eestisse tööle tulnud inimeste arv lõi kõiki seniseid rekordeid.

Siseminister Andres Anvelt
© Sputnik / Евгений Ашихмин

1Partner Kinnisvara tegevjuhi Martin Vahteri sõnul on Eestis praegu kohalikest ehitajatest nii suur puudus, et ilma tuhandete võõrtöölisteta oleks nii hinnad kui valmimistähtajad täiesti kontrolli alt väljas, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Martin Vahteri sõnul oleks Eesti ehitusturg ilma Ukraina, Moldova, Poola ja teiste peamiselt endistest idabloki riikidest saabuvate ehitajateta käpuli.

"Ega võõrehitajad pole kehvemad mehed kui eestlased, kes Soomes käivad. Välismaalased teevad pikad tunnid tööd ja küsivad palka mõistlikult," rääkis Vahter.

Ühe illegaalse töötaja kohta kaotab riik aastas maksutulu ligi 3500 eurot ning viimastel aastatel on illegaalse tööjõu hulk mitmekordselt tõusnud, nentis siseminister Andres Anvelt kevadel ja lisas, et trahvid ulatuvad ühe illegaali kohta 3200 euroni.

Illegaalse tööjõu kasutajate trahvid tõusevad mitu korda >>

Anvelti sõnul Eestis võib ebaseaduslikult töötada hinnanguliselt kuni 5 000 välismaalast. Nad tulevad siia viisavabaduse raames, näiteks Ukrainast või Gruusiast, neil pole tööluba, kuid nad töötavad ebaseaduslikult sellegipoolest.

Samal teemal

"Kasige koju!" - kuidas Ukraina töölisi Euroopas vastu võetakse
Riigigümnaasiumi ehituselt avastati kuus illegaalset Ukraina töölist
MTA tuvastas juunis Ida-Virumaal 12 registreerimata töötajat
MTA tuvastas Saaremaal 11 registreerimata töötajat
Tagid:
tööjõud, Ukraina, Eesti, välismaa, töö

Peamised teemad