07:44 23. Aprill 2019
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB71.9719
Sellest aastast pakub noortele karjäärinõustamist töötukassa, illustreeriv foto

Sellest aastast pakub noortele karjäärinõustamist töötukassa

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
31 0 0

1. jaanuarist alustas Eesti Töötukassa juures tööd Karjäärikeskus, mis pakub karjäärinõustamist ja karjääriinfot kõigile soovijatele, sealhulgas koolinoortele.

TALLINN, 2. jaanuar — Sputnik. "Muudatusega seoses laieneb töötukassa vastutusvaldkond noorte suunal oluliselt – siiani oleme tegelenud noortega peamiselt nende tööotsingute kontekstis ja vahendanud tööturuga seotud infot. Edaspidi muutub tihedamaks koostöö koolide ja õpilastega just teadlike valikute tegemiseks tulevikus," kirjeldas muudatusi Eesti Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel, seisab Eesti Töötukassa kodulehel.

Eestis napib programmeerijaid, kokkasid ja veoautojuhte >>

Töötukassa on viimase poole aastaga oma karjääriteenuste süsteemi ümber kujundanud ning integreerinud SA Innove Rajaleidja noortele pakutud teenused olemasolevate karjääriteenustega.

Lisaks karjäärinõustamisele ja karjääriinfo vahendamisele vastutab Eesti Töötukassa sellest aastast ka karjääriteenuste metoodika arendamise, kvaliteedijuhtimise, seire- ning analüüsitegevuse eest.

Vabariigi Valitsus võttis 2018. aasta aprillis vastu karjääriteenuste ümberkorraldamise tegevuskava, mille tulemusena asus Eesti Töötukassa alates 1. jaanuarist 2019 osutama karjäärinõustamise ja karjääriinfo teenuseid kõigile soovijatele, sealhulgas koolinoortele.

Selleks ühendati SA Innove Rajaleidja keskuste karjääriteenused Eesti Töötukassa karjääriteenuste süsteemiga.

Lähema kaheksa aasta jooksul väheneb Eesti tööealine elanikkond 43 000 inimese võrra ning on selge, et tulevikus peab pikenema inimeste tööelu ja vähenema mitteaktiivsete inimeste arv tööturul, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Haigekassast tervisekassaks ja töötukassast töökassaks >>

Selleks, et töötajad ja tööandjad teineteist lihtsalt leiaks, noored teaks valida, mida õppima asuda, vanemaealised ja tervislikel põhjustel tööturult eemale jäänud saaksid ennast täiendada ja leida uue väljundi tööturul, tehakse üha rohkem põhjalikke uuringuid ja prognoose.

Töötuid Eestis peaaegu pole
© Sputnik / Вадим Анцупов

Töötukassa koostab kaks korda aastas tööjõuvajaduse baromeetrit, millest on kasu nii tööandjale, kui tööotsijale. Baromeeter prognoosib lühiajalist tööjõuvajadust ametite lõikes.

Mõned aastad tagasi oli Eesti tööjõuturul suur puudus kujundajatest ja multimeediakunstnikest ning telefonimüügi agentidest.

Viimasest baromeetrist selgub, et nende ametite esindajaid on nüüd juba täiesti piisavalt, kuid suur puudus on tööjõuturul kokkadest, tarkvara arendajatest, programmeerijatest ja veoautojuhtidest.

Haigekassa ja töötukassa soovivad 2019. aastal muuta oma nime vastavalt tervisekassaks ja töökassaks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Samal teemal

Töötukassa klientide ring laieneb
Töötukassa töö- ja karjäärimess tõi kohale 70 tööandjat
Töötukassa panustab 11 miljonit eurot keeleõppesse
Töötukassa tegi ettepaneku jätta töötuskindlustusmakse määra senisele tasemele
Tagid:
noored, karjäär, Töötukassa

Peamised teemad