05:05 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
14810

Bioloogiadoktor Nikita Ovsjannikov rääkis intervjuus raadiole Sputnik, kas Venemaalt Tallinna loomaaiale kingitud jääkaru Nordi, kes äsja käpahaava tõttu magama pandi, oleks saanud päästa.

TALLINN, 11. jaanuar - Sputnik. Bioloogiateaduste doktor, jääkarude ekspert ja Venemaa auväärne polaaruurija Nikita Ovsjannikov avaldas sügavat kahtlust Nordi ravinud spetsialistide asjatundlikkuses, nentides, et käpatrauma ei ole põhjus magamapanekuks, kuna "käpad on organismi perifeerine osa ja nad on ravitavad."

Tallinna loomaaed jättis hüvasti jääkaru Nordiga >>

Eksperdi meelest eetilisest vaatenurgast ja terve mõistuse seisukohalt hädavajadust magamapanekuks ei olnud. "Oleks tulnud lihtsalt jõudu pingutada ja tõsisemalt ning asjatundlikumalt ravida," ütles Nikita Ovsjannikov intervjuus raadiole Sputnik.

Zooloog oletas, et loomaaia juhtkond ilmselt otsustas, et looma päästmine nõuab liiga palju jõupingutusi, seetõttu pole mõtet vaeva näha, lihtsam on loom uinutada.

"Seitseteist aastat ei ole jääkaru eluea piir, vabaduses võivad nad elada neljakümneaastaseks, mistõttu see lugu paistab kuidagi kummaline," lisas Ovsjannikov.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, saatsid Tallinna loomaaia töötajad 17-aastase jääkaru Nordi hiljuti igavesele unele, kuna loomaarstidel ei õnnestunud kroonilist haava looma tagakäpal terveks ravida.

Otsus eutanaasia kohta sai vastu võetud asjatundjate, nii Ameerika kui Euroopa loomaaedade veterinaararstide nõuandel, kes langetasid otsuse: käpahaav on põhjustatud käitumishäirest, tõhusat ravi ei leidu, lootust looma tervenemiseks ei ole, seetõttu tuleb loom magama panna, et vabastada ta kannatustest.

Tallinna Loomaaia jääkaru Nord kolis uude polaariumisse >>

Nord oli sündinud 24. novembril 2001. aastal Viinis Schönbrunni loomaaias. Tallinna toodi ta 2009. aasta aprillis kingitusena Moskva loomaaialt. Nord andis kaks järeltulijat – 2013. aastal sündis Nora, kes nüüd elab Viini loomaaias, ning 2016. aastal Aron, elades Tallinna loomaaia polaariumis.

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Jääkaru päev Tallinna loomaaias
Pühapäeval tähistatakse loomaaias kolme jääkaru sünnipäeva
Loomaaia kolm jääkaru tähistasid sünnipäeva
Jääkarud Nord ja Aron tähistavad sünnipäeva
Jääkaru teeb koerale hellalt pai
Tagid:
surm, jääkaru, Nord, Eesti, Tallinna Loomaaed

Peamised teemad