19:03 08. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0871
  • RUB82.1046
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
97 0 0

Paljud Põhja-Tallinna linnaosa elanikud on juba märganud, et endise pealinna kino Rahu hoone (Kopli tn 69b) ümber on paigaldatud piirdeaiad ja hoones asunud kasiino on suletud.

TALLINN, 16. jaanuar — Sputnik. Tallinnas Maleva bussipeatuses asuv hoone oli viimastel aastatel kasutuses vaid osaliselt, suurem osa majast (kinosaal) seisis kasutuseta. Nüüd amortiseerunud kinohoone lammutatakse ja selle asemele kerkib kaubandushoone, mille rendipindadel avatakse Maxima kauplus ja apteek, teatas Pealinn.

Kopli kalmistupargi on kohalikud elanikud omaks võtnud rahuliku jalutuskäigukohana
© Фото : Александр Гужов

Teadaolevalt plaanib kinnistu omanik jätkata koostööd ka kasiinoga.

"Inetu pardipoeg" Kopli: Tallinna kõige kummalisem asum eile, täna, homme>>

Just suure kaupluse ja apteegi järgi on ka kohalikud elanikud puudust tundnud, ning on pöördunud selles küsimuses ka linnaosavalitsuse poole. Samuti oli palju etteheiteid hoone ümber valitsevale olukorrale, kus kogunesid alkoholilembelised linnakodanikud, kelle käitumine ei olnud alati teiste inimestega arvestav.

Linnaosa loodab, et kui kogu uue kaubandushoone ümbritsev territoorium tehakse korda, paraneb ka selle piirkonna turvalisus. Ühes kinohoonega likvideeritakse ka bussipeatuse vahetus läheduses asuv kiosk.

Linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul on tegemist positiivse arenguga Kopli piirkonna elanike jaoks.

"Tegime kaks aastat tagasi korda lähedal asuva Kopli kalmistupargi ning palkasime sinna pargivahid, mis piirkonna turvalisusele palju kaasa aitas. Kahjuks on kino Rahu ümbruses toimuva kohta olnud pidevalt kaebuseid. Loodan väga, et uue hoone valmimise järgselt need probleemid kaovad. Arvestades, et linn teeb lähiaastatel Koplis korda ka kaks parki, aitab see kogu piirkonna arengule tublisti kaasa," ütles Kaljulaid.

Algas linnahalli fassaadi puhastamine
© Sputnik / Вадим Анцупов

Lammutustööd algavad juba lähinädalatel. Projekteerimistööd on jõudnud lõpusirgele, praegu käib veel detailide täpsustamine kinnistu omanike ja Tallinna Linnaplaneerimisameti vahel. Projekteeritud hoone rajatakse ühes etapis.

Tallinna Kopli liinid: slummist saab kaasaegne linnajagu>>

Uus kaubandushoone on projekteeritud lamekatusega, maksimaalne kõrgus maapinnast 9,6 m. Hoone esikülg ja peasissepääsud on suunatud Kopli tänava poole, kus paikneb bussipeatus.

Uues kaubandushoones eksponeeritakse ka 1963. aastal valminud hiiglasliku seinapannoo fragment, mille autoriks on Dolores Hoffmann.

Fresko tehnikas maalitud pannoo demonteeriti Eesti Kunstiakadeemia tudengite abiga.

Poliitik Märt Sults
© Sputnik / Вадим Анцупов

Töölispiirkonna teine elu

Nõukogude ajal jäi Kopli töölisrajooniks, kus tootmise lipulaevaks oli ikka seesama laevaremonditehas - kirjutas hiljuti Sputnik Eesti.

Pärast NSV Liidu lagunemist hakkas piirkonna taristu allavoolu libisema, üksnes tehase territooriumil säilis tööstuse oaas – laevaremonditehas BLRT. See asetses Kopli poolsaare kaugeimas otsas ega kavatse oma asukohta muuta.

Eesti kunstiakadeemia uus maja>>

Nagu ütles tollal Raimond Kaljulaid, lähevad Kopli vasemalt poolelt Tallinna Bekkeri sadama ja piirisadama alad järk-järgult elamuehituse ja ärihoonete rajamise alla. Ajapikku jääb suletuks ainult väike sadamakrunt, kus hakkavad asuma piirivalvurid, kuid peaaegu kogu rannajoon saab rahvale avatud.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
Maxima, kino, Kopli, Tallinn

Peamised teemad