14:35 03. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1848
  • RUB87.6900
Eesti uudised
lühendatud link
7920

Jaanuarist 2019 tõuseb Tallinna noortekeskuste noorsootöötajate palga alammäär 11% ehk seniselt 900 eurolt 1000 euroni kuus. Suureneb ka noortekeskuse juhataja töötasu alammäär 971 eurolt 1155 eurole.

TALLINN, 25. jaanuar — Sputnik. Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on erialase kõrghariduse ja noorsootöötaja kutset omavate noorsootöötajate arv Tallinna noortekeskustes tõusmas ning linnale on oluline, et noortega tegeleksid pädevad noorsootöötajad, kes on hästi koolitatud, motiveeritud ja pühendunud oma ala professionaalid. Selle säilitamiseks tuleb tagada neile ka kõrgem töötasu, teatab Tallinna linnavalitsus.

Päästeameti juht: läbi aastate kõige suurem palgatõus >>

"Kvaliteetse noorsootöö teenuse üheks olulisemaks tingimuseks on motiveeritud ja professionaalsed noorsootöötajad ning seetõttu on oluline tõsta meie noorsootöötajate palga alammäära samas tempos teiste võrreldavat tööd tegevate kõrgharidusega spetsialistidega, et suudaksime säilitada heal tasemel teenuse ning tööjõudu hoida," selgitas Belobrovtsev.

Noorsootöötajate palkade alammäära tõus kajastub juba noorsootöötajate jaanuarikuu palgas. Tallinnas on linna noorsootöötajate töötasu alammäärad ühtsetel alustel reguleeritud 2013. aastast alates ning töötasu on sellest ajast peale pidevalt kasvanud.

Töötasu alammäära tõstmiseks vajalikud vahendid on kavandatud Tallinna linna 2019. aasta eelarvesse, mis võimaldab suurendada noorsootöötaja töötasu alammääraa 900 eurolt 1000 eurole ning noortekeskuse juhataja töötasu alammäär 971 eurolt 1155 eurole.

Tallinnas tegutseb kümme noortekeskust, mida juhivad linnaosade valitsused. Teenust osutatakse linnaosade valitsuste hallatavates asutustes.

Noortekeskused soodustavad mitteformaalset õpet ja lähtuvad oma töös avatud noorsootöö põhimõtetest eesmärgiga pakkuda lastele ja noortele vabatahtlikkuse alusel tegevustes osalemise võimalusi, toetamaks nende aktiivsust ja toimetulekut ühiskonnaelus.

Iga viies Eesti töötaja teeb tasuta ületunde >>

Noortekeskused korraldavad noortele üritusi, programme, projekte, laagreid ja palju muud. Keskuse külastamine on kõigile tasuta ning oodatud on lapsed ja noored vanuses 7–26 aastat.

Tallinna noortekeskustes on kokku 35,5 noorsootöötaja ametikohta ning viis noortekeskuse juhataja ametikohta.

Haridus- ja teadusministeerium lubas tõsta õpetajate miinimumpalga vähemalt 1250 euroni, mis pidi tooma 2019. aastaks kaasa keskmise palga tõusu vähemalt 1500 euroni, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Samas on üldhariduskoolis endiselt probleemiks osakoormusega õpetajate suur osakaal, millele peaks leevendust tooma koolivõrgu jätkuv korrastamine.

HTM-i esitatud andmete kohasel oli õppeaasta eel Eestis 533 üldhariduskooli. Neist 159 on põhikooliosaga või niiöelda puhtad keskkoolid või gümnaasiumid ja 15 on täiskasvanute gümnaasiumid.

Väikeseid ehk alla 100 õpilasega gümnaasiumiastmeid oli eelmise õppeaasta seisuga 74 ja alla 50 õpilasega 43. Väga väikeseid ehk alla 30 õpilasega põhikoole oli 18. Alla 30 õpilasega 1-6-klassilisi koole oli 31.

Minister Mailis Reps pidas Stanfordi Ülikoolis avaliku loengu, mis keskendus tuleviku haridusele ja oskustele. Eesti hariduse edulugu pälvis Stanfordi ülikoolis palju vastukaja ning loengul osalenud publiku sõnul on teistel riikidel Eestilt palju õppida, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti kuu keskel.

Samal teemal

Soomes kasvavad palgad ülikiiresti
Kas ja kus palgad avalikustada? Kes avalikustab?
Inimõiguste aastakonverents: palgad tuleb muuta läbipaistvateks
Tagid:
noored, palk, noorsootöö, haridus

Peamised teemad