05:41 22. Mai 2019
Kuula otse
  • USD1.1161
  • RUB71.9646
Eesti ja NATO lipud, illustreeriv foto

Välisministeerium: oleme valmis NATO liidrite kohtumist korraldama

© Фото: NATO
Eesti uudised
lühendatud link
5101

Eesti on valmis NATO liidrite kohtumist korraldama, kui allianss niimoodi otsustab, ütles välisministeeriumi pressiesindaja. Otsuse kohtumise asukoha suhtes langetab NATO peasekretäri ettepanekul Põhja-Atlandi Nõukogu (NAC) NATO-sse akrediteeritud suursaadikute tasemel.

TALLINN, 26. jaanuar— Sputnik. "Kui selline võimalus avaneb, oleme valmis kohtumist korraldama," kinnitas välisministeeriumi avalike suhete osakonna peadirektor Inga Bowden reedel BNS-ile, vahendas Pealinn

NATO on kohe kutu: Kremli salarelv on juba valmis >>

"NATO riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumise toimumine 2019. aasta lõpus lepiti kokku Brüsseli tippkohtumisel 2018. aasta suvel. Praegu ei ole selle kohtumise toimumise koht otsustatud. Eestist on räägitud kui ühest võimalikust, aga mitte kui ainsast sobilikust toimumiskohast," tõdes Bowden.

Otsuse kohtumise asukoha suhtes langetab NATO peasekretäri ettepanekul Põhja-Atlandi Nõukogu (NAC) NATO-sse akrediteeritud suursaadikute tasemel. Otsuse langetamise täpne aeg ei ole teada, kuid eeldatavasti ei saa sellega enam pikalt viivitada.

"Eesti on NATO-sse aastaid nähtavalt panustanud – näiteks kaitsekulude hoidmine üle 2 protsendi SKT-st ja osalemine rahvusvahelistel operatsioonidel. Oleme alati valmis ka muul moel panustama, sealhulgas korraldama kõrgetasemelisi kohtumisi," rõhutas välisministeeriumi esindaja.

Veebiväljaanne Delfi kirjutas reedel viitega peaminister Jüri Ratasele, et Eesti on üks riike, mis taotleb NATO liidrite kohtumise korraldamist.

Endine LKA ülem nimetas Putini suureks kingituseks NATO-le >>

"Juhin ka tähelepanu, et Delfi räägib tippkohtumisest. Tippkohtumise formaat tähendab seda, et paralleelselt toimuvad ka välis-ja kaitseministrite kohtumised. Liidrite kohtumine oleks oma mastaabilt väiksem," märkis Bowden BNS-ile. 2019. aastal toimuv kohtumine oleks liidrite kohtumine.

Miks peaksid ameeriklased Eesti eest surema, illustreeriv foto
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Alliansi viimane tippkohtumine toimus 11.-12. juulil Brüsselis. Peaminister Jüri Ratas osales tippkohtumisel koos välisminister Sven Mikseri, kaitseminister Jüri Luige ja kaitseväe juhataja kindral Riho Terrasega, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

NATO Brüsseli tippkohtumine keskendus transatlantilisele ühtsusele, õiglasele koormajagamisele, NATO heidutus- ja kaitsehoiaku tugevdamisele ning NATO ja EL koostööle. Samuti oli päevakorras liitlaste kohtumine Gruusia ja Ukraina riigipeadega ning NATO juhitud Afganistani väljaõppe- ja nõustamismissiooni formaadi kohtumine.

Samal teemal

Belgia kaitseväelased ühinevad Tapal paikneva NATO lahingugrupiga
Eesti kaitseväelane valiti NATO kõrgeimale vanemallohvitseri ametikohale
Trump: NATO liikmed peavad rohkem maksma

Peamised teemad