06:35 22. Mai 2019
Kuula otse
  • USD1.1161
  • RUB71.9646
Tallinn ja politsei allkirjastasid kaasajastatud koostööleppe

Tallinn ja politsei allkirjastasid kaasajastatud koostööleppe

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
39 0 0

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf ja Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuuri prefekt Kristian Jaani allkirjastasid Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuuri ning Tallinna Linna koostöökokkuleppe.

TALLINN, 31. jaanuar — Sputnik. Selle eesmärk on poolte ühine tegevus Tallinna linnas avaliku korra ning turvalisuse tagamisel, õigusrikkumiste ennetamisel ning ametnike ja koostööpartnerite professionaalsuse tõstmisel ning inimeste turvatunde loomisel, teatas Tallinna linnavalitsus ome kodulehel.

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul sõlmiti Tallinna linna ja Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuuri vaheline koostöö kokkulepe juba 2010 aastal.

Raekoja platsil vandaalitsenutelt nõutakse kahju hüvitamist >>

"Sellest ajast on palju muutunud ja koostöö kokkuleppesse oli vaja viia sisse sisulisi muudatusi. Koostööleppe valdkondadeks on süüteoennetusega seonduvate koostööprojektide ja tegevuste korraldamine, turvalisuse, sh korrakaitse- ja kriisireguleerimise alaste programmide väljatöötamine ning koolituste ja konverentside korraldamine, abipolitseinike tõhusam kaasamine avaliku korra kaitsesse ja nende tunnustamine või ergutamine," ütles Klandorf.

PPA tühistab üle kahesaja kiiruskaamera trahvi, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Põhja prefekti Kristian Jaani sõnul on kohalikul omavalitsusel tähtis roll kogukonna turvalisuse tagamisel. "Kohaliku omavalitsuse esindajad ja kohaliku elu edendajad teavad piirkonna probleeme kõige paremini. Kuritegevuse ennetamiseks peame tähelepanu pöörama keskkonna teadlikule kujundamisele selliselt, et ennetada sooduspinnase tekkimist süütegude toime panemiseks," ütles Jaani.

Tema sõnul plaanitakse enim panustada just ennetavatesse ühistegevustesse. "Munitsipaalpolitseinikud on juba täna väärt partnerid politseile. Küll aga saaks nende panus linnaelanike turvalisuse tõstmisel olla veelgi suurem, kui neile oleks antud rohkem õigusi ja pädevusi," lisas prefekt.

Politsei: andke külmaohus inimestest teada >>

Olulise punktina viidi kokkuleppesse täiendusena sisse, koostöös politsei ja linna ametiasutustega, avalikus linnaruumis olevate probleemkohtade kaardistamine, sh avalikud pargid ja noorte kogunemiskohad, mille tulemusel planeeritakse patrulltegevused, ka suvevaheaja kahel viimasel nädalal ja paljud muud korrakitsealased ühistegevused linnas.

Kesklinna valitsus taotleb Raekoja platsi jõulukuuse kallal kümme päeva tagasi jõudu kasutanud isikutelt, kelle politsei tabas, tekitatud kahju hüvitamist, vahendas uudisetportaal Sputnik Eesti

"Inimeste ohtu seadmine ei ole naljaasi, aga just seda tegid vandaalid Raekoja platsi jõulukuusega, kui eemaldasid kuuske fikseerinud kiilud ja kuusk vajus kreeni. Seetõttu võime rahul olla, et nüüdseks on kahetsusväärse teo toime pannud kolm isikut tabatud," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

"Tuleb tunnustada politseid kiire ja professionaalse tegutsemise eest, mis kindlasti aitab kaasa vandalismi vähendamisele. Politsei karistas avaliku korra rikkujaid rahatrahviga, aga meie teeme neile lähiajal ettepaneku hüvitada tekitatud kahju kohtuväliselt. Kui nad keelduvad, oleme valmis pöörduma kohtusse kahju hüvitamiseks," selgitas Svet.

Tagid:
koostöölepe, PPA, Tallinn

Peamised teemad