04:08 13. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1137
  • RUB70.0885
Saksa kaitseminister Ursula von der Leyen saabus Eestisse visiidile

Saksa kaitseminister saabus Eestisse visiidile

© Estonian Defence Forces
Eesti uudised
lühendatud link
87 0 0

Teisipäeval saabus Eestisse visiidile Saksa kaitseminister Ursula von der Leyen, et kohtuda Eesti kaitseminister Jüri Luige ja Ämaris NATO õhuturbemissioonil teenivate Luftwaffe õhuväelastega.

TALLINN, 5. veebruar — Sputnik. Kaitseminister Jüri Luige sõnul on Saksamaa osalemine NATO õhuturbemissioonil ja liitlasvägede lahingugrupis Leedus üks nähtavamaid panuseid regiooni julgeolekusse ning näitab Saksamaa valmidust kaitsta oma liitlasi, edastab Kaitseministeerium.

Министр обороны Германии Урсула фон дер Ляйен во время визита в Эстонию
© Estonian Defence Forces
Saksa kaitseminister Ursula von der Leyen saabus Eestisse visiidile

 

"Saksa õhuväe siinolek on oluline märk liitlaste ühtsusest, mida Eesti ja Saksamaa mõlemad kõrgelt väärtustavad," ütles kaitseminister Luik.

Hukas Bundeswehr - Saksa armee tunnustati ajaloo kõige nõrgemaks >>

Saksa õhuväelased teenivad regulaarselt alates 2005. aastast Balti õhuturbemissioonil Leedus ja alates 2014. aastast ka Eestis, samuti on Saksamaa alates 2017. aastast NATO lahingugrupi juhtriik Leedus.

Saksamaa kaitseministri sõnul tähendab Eesti julgeolek ka Saksamaa julgeolekut ning teie mured on ka meie mured. "Tean, et saame üksteisele loota olgu see siin, Afganistanis või Malis, kus meie kaitseväelased koos õlg-õla kõrval teenivad," ütles kaitseminister von der Leyen.

Eestit seovad Saksamaaga pikaaegsed kaitsealased suhted, mitmed meie kaitseväelased on Saksamaal õppinud, Saksamaa üksused osalevad regulaarselt kevadistel suurõppustel.

Lisaks panustab Saksmaa Tallinnas asuva NATO staabielemendi ja NATO küberkaitse koostöökeskuse töösse ning on üks aktiivsemaid Tartus asuva Balti kaitsekolledži toetajaid.

Bundestagi kaitseküsimuste volinik Hans-Peter Bartels märkis oma iga-aastases aruandes, et riigi relvajõud on kõige nõrgemad riigi ajaloos. "Äärmuslik allakäik," olid tema sõnad, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Saksamaal avastati neonatside rakuke, kuhu kuulus umbes kakssada Bundeswehri ja eriüksuse ohvitseri. Nad kavandasid massilisi poliitilisi mõrvu ja rünnakuid sisserändajatele. See pole esimene skandaal radikaalidega Saksamaa relvajõududes. See on seotud halva olukorraga Bundeswehris, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti novembris.

Bundeswehri raport

Saksamaa relvajõudude siseseks kasutamiseks mõeldud raport peab Euroopa Liidu ja lääneliku maailmakorra lagunemist lähikümnenditel täiesti võimalikuks, kirjutas raportiga tutvunud ajaleht Der Spiegel 2017. aastal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

102-leheküljeline dokument "Strateegiline perspektiiv 2040" ("Strategischen Vorausschau 2040") sai valmis 2017.  aasta veebruari lõpus ning seda on avalikkuse eest varjul hoitud.

Dokumendis tuuakse välja kokku kuus stsenaariumi, kuidas ühiskondlikud muutused ja rahvusvahelised konfliktid võivad lähikümnenditel areneda ja Saksamaa julgeolekut mõjutada.

Kõige mustemaks stsenaariumiks on olukord, kus Euroopa Liit laguneb ning Saksamaa on sunnitud võtma kaitsepositsiooni.

Sellises olukorras laguneb pärast aastakümneid kestnud ebastabiilsust ka senine rahvusvaheline õiguskord, väärtushinnangud ning globaliseerumine peatub.

Samal teemal

Bundeswehri ülem läheb... umbkaitsesse
Bundeswehri piloodid lahkuvad, sest ei taha Venemaaga sõdida
Bundeswehril pole NATO missiooni jaoks tanke
Lüüa massiga - Bundeswehr suureneb viie tuhande võrra
Tagid:
Bundeswehr, kaitseministeerium, Jüri Luik, Ursula von der Leyen, Eesti, Saksamaa

Peamised teemad