06:10 22. Mai 2019
Kuula otse
  • USD1.1161
  • RUB71.9646
Scoutspataljon harjutab koos liitlastega talvist sõjapidamist, illusteeriv foto

Scoutspataljon harjutab koos liitlastega talvist sõjapidamist

© Фото : Eesti Kaitsevägi
Eesti uudised
lühendatud link
7210

Kolmapäeval algab kaitseväe keskpolügoonil ja Soodla harjutusväljal 1. jalaväebrigaadi pea kümne päevane talvesõjaõppus, millest võtab osa üle tuhande kaitseväelase.

TALLINN, 6. veebruar — Sputnik. Õppusel osalejad harjutatavad nii sõjapidamist talvistes tingimustes, varitsust kui meditsiiniülesannete lahendamist, teatab Kaitseväe peastaap.

Kuni 17. veebruarini kestvast õppusest Talvelaager 2018 võtavad osa üle tuhande kaitseväelase Scoutspataljonist, liitlaste lahingugrupist, Ameerika Ühendriikidest ja Kaitseliidust.

Trump ei aita: ameeriklased hirmutavad Tallinna ja NATO-t "Krimmiga Narvas" >>

Õppuse raames keskendutakse talvisele sõjapidamisele, kus esimese nädala vältel treenivad kaitseväelased oma üksuse siseselt sõjapidamist talvistes tingimustes. 

Teisel nädalal harjutatavad õppusel osalejad juba kompaniitasemel kätt kaitselahingus ja rünnakus, varitsuses, tõkete ületamises ning meditsiiniülesannete lahendamises Nädalavahetusel liituvad talvelaagriga la ka kaitseliitlased Viru, Jõgeva, Tartu ja Tallinna malevatest.

Õppuse toimumise jooksul on võimalik näha Loobu maanteel Tapa linnakust keskpolügoonile ning tagasi suunduvad kaitseväe ja liitlaste sõidukite kolonne.

Õppusel osalevad tegevväelased ja ajateenijad Scoutspataljonist, NATO lahingugrupis teenivad liitlased Ühendkuningriigist ja Belgiast, merejalaväelased ja Rahvuskaardi liikmed Ameerika Ühendriikidest ning kaitseliitlased Kirde, Põhja ja Lõuna maakaitseringkonna lahingugruppidest.

Teisipäeval saabus Eestisse visiidile Saksa kaitseminister Ursula von der Leyen, et kohtuda Eesti kaitseminister Jüri Luige ja Ämaris NATO õhuturbemissioonil teenivate Luftwaffe õhuväelastega, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Raport: NATO lahingugruppide kohalolek edastab strateegilist sõnumit >>

Kaitseminister Jüri Luige sõnul on Saksamaa osalemine NATO õhuturbemissioonil ja liitlasvägede lahingugrupis Leedus üks nähtavamaid panuseid regiooni julgeolekusse ning näitab Saksamaa valmidust kaitsta oma liitlasi.

Saksa õhuväelased teenivad regulaarselt alates 2005. aastast Balti õhuturbemissioonil Leedus ja alates 2014. aastast ka Eestis, samuti on Saksamaa alates 2017. aastast NATO lahingugrupi juhtriik Leedus.

NATO liikmesriigid ja Makedoonia allkirjastasid kolmapäeval liitumisprotokolli peagi Põhja-Makedoonia nime kasutama hakkava riigi ühinemisest alliansiga, vahendas uudisetportaal Sputnik Eesti.

Makedoonia välisminister Nikola Dimitrov ja NATO 29 liikmesriigi alalised esindajad allkirjastasid protokolli NATO peakorteris Brüsselis.

NATO peasekretär Jens Stoltenberg nimetas sündmust "ajalooliseks päevaks", mis viib Makedoonia liitumiseni alliansi 30. liikmena pärast seda, kui liikmesriigid protokolli ratifitseerivad.

Eesti on valmis NATO liidrite kohtumist korraldama, kui allianss niimoodi otsustab, ütles välisministeeriumi pressiesindaja. Otsuse kohtumise asukoha suhtes langetab NATO peasekretäri ettepanekul Põhja-Atlandi Nõukogu (NAC) NATO-sse akrediteeritud suursaadikute tasemel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Otsuse kohtumise asukoha suhtes langetab NATO peasekretäri ettepanekul Põhja-Atlandi Nõukogu (NAC) NATO-sse akrediteeritud suursaadikute tasemel. Otsuse langetamise täpne aeg ei ole teada, kuid eeldatavasti ei saa sellega enam pikalt viivitada.

Samal teemal

Belgia sõjaväelased pelgavad Eesti talvekülma
Eesti riigi aastapäeva paraadist võtab osa üle 900 vormikandja
Välisministeerium: oleme valmis NATO liidrite kohtumist korraldama
NATO avaldas USA otsusele INF-leppest lahkuda täielikku toetust
Tagid:
õppus, Talvelaager, Scoutspataljon, NATO

Peamised teemad