23:52 30. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1708
  • RUB91.7763
Eesti uudised
lühendatud link
143 0 0

Sel nädalal saavad teavituse veidi üle 6000 inimese, kes 2017. aasta eest tuludeklaratsiooni ei esitanud, kuid peavad seda tegema 2018. aasta eest ja eeldatavalt tulumaksu juurde maksma.

TALLINN, 7. veebruar — Sputnik. Maksu- ja tolliameti (MTA) teenuste osakonna teenusejuht Hannes Udde ütles, et MTA ootab kõiki teavituse saajaid oma tuludeklaratsiooni esitama. Pärast deklaratsiooni esitamist selgub inimese lõplik maksukohustus, kui arvesse on võetud ka kõik mahaarvamised, mida maksustatavast tulust saab teha, teatas MTA pressiteenistus.

"Tulu deklareerimise periood algab 15. veebruaril, kuid palume aega varuda, kuna esimestel päevadel on e-maksuametisse/e-tolli siseneda soovijate arv kõige suurem. Kindlasti tasub üle vaadata ka variandid, kuidas otse või pangalingi kaudu tuludeklareerimise keskkonda siseneda, kuna 1. veebruarist ei ole internetipankades paroolikaartide kasutamine enam võimalik," lisas Udde.

Sellest aastast muutus tuludeklareerimise keskkond, millel on uus kujundus ja mitmeid täiendavaid lihtsustusi. Lisati eeltäidetud andmeid ja vähendati esitatavate andmete hulka ning süsteem küsib vajadusel automaatselt täiendavaid dokumente ning kinnitusi.

Tulumaksu saab soovi korral tasuda ka osade kaupa, kui taotleda e-maksuametis/e-tollis maksuvõla ajatamist. Enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev on 1. juuli.

Oma eeldatavat maksukohustust saab vaadata e-maksuametis/e-tollis "Minu sissetulekute" alt. Küsimustega pöörduge eraklientide infotelefonile 880 0811 või e-posti aadressile eraklient@emta.ee.

Alates 15. veebruarist algab tuludeklaratsiooni esitamine e-maksuametis/e-tollis, samuti hakkavad sel kuupäeval eeltäidetud tuludeklaratsiooni paberil väljastama teenindusbürood, edastas varem Sputnik Eesti.

Käesoleva aasta tuludeklaratsioonis on maksuvaba tulu aastas 6000 eurot, varem oli see 2160 eurot. Tuluvahemikus 14 400 kuni 25 200 eurot väheneb maksuvaba tulu nullini.

MTA saadab teavitusi maksuvaba tulu kasutamise kohta>>

Tuludeklaratsiooni peavad esitama

  • Füüsilisest isikust ettevõtjad (esitavad deklaratsiooni põhivormile (vormile A) lisaks ka ettevõtlustulu vormi E).
  • Isikud, kes on saanud tulu (sh dividende) välismaalt. Deklareerida tuleb nii Eestis maksustatav kui ka mittemaksustatav palga- ja dividenditulu ning ka see tulu, mida välislepingu alusel Eestis ei maksustata.
  • See kehtib samuti naaberriikide pensionäride suhtes, kes elavad alaliselt Eestis ning on muutunud Eesti residendiks.

Ametid tuletavad meelde: kas oled tuludeklaratsiooni esitamiseks valmis>>

  • Isikud, kes omasid maksustamisperioodil madala maksumääraga territooriumil asuva juriidilise isiku aktsiaid, osasid, hääli või õigust juriidilise isiku kasumile (deklaratsiooni põhivormile lisaks tuleb esitada vorm MM või vormi MM lisa, sõltumata sellest, kas nimetatud juriidiline isik sai tulu või mitte).
  • Isikud, kelle väärtpaberite võõrandamisest saadud kahju on suurem kui maksustamisperioodil väärtpaberite võõrandamisest saadud kasu ning kes soovivad kasu ületava kahju summa maha arvata järgnevatel aastatel väärtpaberite võõrandamisest saadud kasust.
  • Isikud, kes on teinud maksustamisperioodi jooksul tulumaksuseaduse §-s 172 nimetatud investeerimiskontole sissemakseid või sealt väljamakseid.

Maksuvaba tulu soovitakse kätte saada ühekorraga>>

Tuludeklaratsiooni ei pea esitama residendist füüsilised isikud, kelle:

  • tulult ei ole vaja tasuda täiendavalt tulumaksu (v.a erijuhud)
  • saadud tulu kokku ei ületanud maksuvaba tulu 6000 eurot.

Tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäev on 1. aprillil.

Tagid:
tuludeklaratsioon, Maksu- ja tolliamet, tulumaks, MTA

Peamised teemad