16:20 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Eesti uudised
lühendatud link
9910

Eesti Olümpiakomitee (EOK) pole rahul, et Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) kasutab valimisreklaamides loosungit "Terve Eesti eest", mis on EOK poolt registreeritud kaubamärk.

TALLINN, 7. veebruar — Sputnik. "Täna hommikul on advokaat valmis hakkama pabereid esitama. Eks me kõhutunde pealt vaatame, mis nüüd edasi saab. Aga minu jaoks oli see häirekell, kuidas on aastal 2019 võimalik asju korraldada. Mind teeb murelikuks kultuuritus," rääkis EOK peasekretär Siim Sukles neljapäeval Vikerraadio hommikuprogrammis, vahendab ERR.

Sukles selgitas, et EOK registreeris kaubamärgi "Terve Eesti eest" juba 2016. aastal. "Ja juba aastal 2014, kui üle Eesti korraldati liikumise aastat, kasutasime me sloganit "Terve Eesti eest". Ja kuna ta oli nii atraktiivne ja populaarne spordiringkondades, siis otsustasime selle ära registreerida," sõnas Sukels.

Peasekretär ütles, et ta ise ei märganud EKRE vastavaid reklaame, kuid EOK-sse helistasid murelikud spordimehed ning küsisid, kas olümpiakomitee on seotud parteide ja poliitikaga.

Eesti 200 reklaamplakatid rikkusid seadust

Tallinnas reklaampindade sisu üle järelevalvet tegev ettevõtlusamet andis teada, et Eesti 200 venelasi ja eestlasi eri pooltele seisma kutsuvad plakatid läksid vastuollu reklaamiseadusega ning oleks kuulunud eemaldamisele.

Kui plakateid poleks nii kiiresti eemaldatud, oleks amet alustanud järelevalvemenetlust reklaamplakatite eemaldamiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Riigikokku pürgiv Eesti 200 võttis omaks "intrigeerivate" plakatite ülesriputamise Tallinna kesklinna. Liikumise esimees Kristina Kallas ütles, et see, kui valuliselt Eesti ühiskond reageeris vene kogukonna eraldatusele viidanud plakatile, näitab lahendamata probleemi olulisust.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel läbi viidud küsitlusest selgus, et alates sügisest püsivalt üle valimiskünnise olnud Eesti 200 toetus on plakatiaktsiooni järel langenud kahele protsendile, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Politsei algatas EKRE plakatite sodimise asjus väärteomenetluse >>

Küsitlusega alustati 7. jaanuaril, ehk samal päeval kui ilmusid Tallinna Hobujaama trammipeatusesse Eesti 200 poolt paigutatud plakatid, mis kutsusid eestlaseid ja venelasi eri pooltele seisma. Seega langes vähemalt 90% küsitlusperioodist plakatiaktsiooni teemalise diskussiooni aega.

EKRE korraldas Stenbocki maja ees piketi rändeleppe vastu
© Sputnik / Денис Пастухов, Глеб Нечволодов

2019. aasta Riigikogu valimised

2019. aasta Riigikogu valimised on XIV Riigikogu korralised valimised, mis toimuvad 3. märtsil 2019. aastal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Riigikogu 101 liiget valitakse 12 mitmemandaadilises valimisringkonnas võrdelise valimissüsteemi alusel. Saadikukohti jagatakse D'Hondti meetodi muudetud versiooniga. Erakonnad peavad ületama üleriigilise 5% valimiskünnise.

Üksikkandidaadid saavad valituks, kui nende häälte arv ületab lihtkvooti (saadakse valimisringkonnas kehtinud häälte numbrit jagades mandaatide arvuga valimisringkonnas) või on sellega võrdne.

Samal teemal

EKRE: Keskerakond võttis endale peaaegu kõik komisjonide esimehe kohad
EKRE meeleavaldus Kultuurikatla juures
EKRE süüdistab valitsust majanduse hävitamises
Mart Helme valiti taas EKRE esimeheks
Tagid:
EOK, kohus, poliitika, EKRE

Peamised teemad