13:51 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Eesti uudised
lühendatud link
8110

Terviseamet tuletab meelde, et viiruste üha laiema leviku ja haigestunute arvu kasvu tõttu tuleks haigussümptomite esinedes vältida haiglas viibivate lähedaste külastamist.

TALLINN, 8. veebruar — Sputnik. "Hetkel kasvab gripi levik iga nädalaga mitmekordselt, seetõttu tahame kõigile südamele panna, et nad ei läheks tõbistena haiglas viibivaid patsiente külastama – nõrgenenud immuunsusega inimestele võib viirustesse nakatumine lõppeda surmaga," ütles Terviseameti gripikeskuse peaspetsialist Olga Sadikova.

Terviseamet hoiatab ebaravi eest >>

Grippi haigestumine jõudis aasta viiendal nädalal märkimisväärse tõusuni – perioodil 28.01- 03.02.2019 vajas ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstiabi juba 6424 inimest, juurdekasv eelnenud nädalaga oli 41 protsenti. 

Gripi hääbumisest veel rääkida ei saa
© Sputnik / Вадим Анцупов

Grippi haigestunute arv kasvas 60% võrra. Grippi haigestumuse intensiivsust saab hetkel hinnata keskmiseks ning gripi levikut laialdaseks.

"Hetkel ei ole meile teadaolevalt veel ükski Eesti haigla külastuste keeldu välja kuulutanud, kuid varasematel aastatel on gripi leviku kõrghooajal patsientide kaitseks seda tehtud," lisas Sadikova.

Inimestel, kes tunnevad end haigena või kel on haigusnähud juba avaldunud, palutakse haiglasse lähedasi vaatama mitte minna ja piirduda helistamisega.

Tervishoidu puudutavate kriisiolukordade lahendamist juhtiva terviseameti avaldatud tervishoiusündmuste riskianalüüsi kohaselt on Eesti jaoks kaks kõige suuremat ohtu ulatuslik mürgistus ja nakkushaiguste epideemia, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tervisemure korral helista perearsti nõuandetelefonil 1220 >>

Riskianalüüsi kohaselt võib ulatusliku mürgistuse tekitada näiteks mõni ebaseaduslik või seaduslik kontrollimata toode nagu salaalkohol ja -tubakas, narkootikum või kontrollimata toidulisand, mis sisaldab ohtlikus koguses toksilist ainet, teatas Terviseamet.

Ulatuslikku mürgistust on terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai sõnul võimalik ennetada eelkõige ohutuid ja kontrollituid tooteid kasutades.

Epideemia võib Eestis põhjustada aga sissetoodud nakkushaigus. "Tänapäeval on reisimine ja suurte vahemaade läbimine vähese ajaga kujunenud üldiseks normiks. Paraku levivad tänu meie kiirele elutempole kiirelt ka haigused," ütles Martin Kadai.

Juhul kui te ise või teie lähedased on teadmatusest või eksperimendi soovist kasutanud mõnda toodet teisiti, siis mürgistuste kahtluse või mürgistuste korral saate alati infot ja nõu küsida terviseameti mürgistuse infoliinilt 16 662, kuhu helistamine on anonüümne, kõnedele vastatakse ööpäevaringselt kõikidel nädalapäevadel.

On veel üks võimalus esmase nõu saamiseks, mida saab kasutada 24 tundi ööpäevas ning seda nii eesti kui vene keeles. See on perearsti nõuandetelefon 1220, kus kogemustega nõustajad — pereõed ja perearstid abivajajate kõnedele vastavad, vahendas uudistepotrtaal Sputnik Eesti.

Samal teemal

Mullu registreeris terviseamet 2155 puukborrelioosi nakatumist
Soomlased saavad digiretseptiga Eestis ravimeid osta
Vaktsineerimist papilloomviiruse vastu vajavad ka poisid
Tagid:
tervis

Peamised teemad