18:14 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Eesti uudised
lühendatud link
Õppused (114)
25612

Kaitseressursside amet (KRA) on registrite põhjal välja sõelunud umbes 2700 üksust tehnikat ning nende omanikud saavad juba lähiajal koormisteate, mis maakeeli tähendab teate saajale seda, et tema masin sobib omaduste ja tehnilise seisundi poolest hästi täitma mõnd riigile vajalikku ülesannet sõja korral.

TALLINN, 12. veebruar — Sputnik. Riigi n-ö reservnimekirja arvamise otsuse võivad saada nii ettevõtted kui ka eraisikud, vahendas ERR viitega Postimehele.

Suuri kohustusi sellega ei kaasne ning näiteks õppustega tehnika olemasolu testima ei hakata, vaid tegutseda tuleb alles siis, kui otsus pööratakse täitmisele ja siis tuleb sõiduk kindla aja jooksul ja täis paagiga varem määratud kohta toimetada ning kaitseväele üle anda.

Noorte tervis ajateenistuse jooksul paraneb >>

Kogu plaani mõte on parem valmisolek: näiteks ei pruugi vaenlase pidurdamiseks vajalike tõkete ja kaevikute rajamiseks piisata üksnes kaitseväe koppadest ning buldooseritest, samuti läheb riigiasutuste ja elanike evakueerimiseks sõja jalust tarvis märksa suuremal hulgal veokeid ja busse, kui riigil on olemas.

Kuigi riigikaitseliste sundkoormiste seadus kehtib 1995. aastast, puudusid sellel pikka aega rakendusaktid ning alles hiljuti, pärast seda, kui kaitseministeerium tellis olukorra lappimiseks viis eri suunitlusega õigusanalüüsi, sai seadusandlus korda.

Riigikogus suvel vastu võetud seadus annab võimaluse peatada ajateenistusest ja Kaitseväe õppekogunemisest kui põhiseadusest tuleneva kohustuse täitmisest kõrvalehoidjatele väljastatud õiguste ja lubade kehtivust või väljastamist, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Seadus lubab Kaitseväel ja Kaitseressursside Ametil lisaks sunniraha ning väärteokaristuste määramisele taotleda halduskohtult mootorsõiduki juhtimise õiguse, väikelaeva ja jeti juhtimise õiguse, relvaloa, relva soetamisloa, kalastuskaardi ning jahipidamisõiguse kehtivuse või väljastamise peatamist.

Seadus jõustus 2019. aasta 1. jaanuaril.

Siililt puudunud reservistide vastu on algatatud 400 menetlust >>

Kaitsevägi algatas ligi 400 menetlust reservväelaste suhtes, kes ei ilmunud tänavusele suurõppusele Siil. Õppekogunemisele mitteilmumise eest võidakse karistada rahatrahviga või arestiga, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti suvel.

Teema:
Õppused (114)

Samal teemal

Eesti riigi aastapäeva paraadist võtab osa üle 900 vormikandja
Eesti kaitseväelane valiti NATO kõrgeimale vanemallohvitseri ametikohale
Kaitsevägi lähetab sõjaväepolitseinikud NATO operatsioonidele Iraaki ja Afganistani
Tagid:
õppused, sõjavägi, tehnika, auto, kaitsevägi

Peamised teemad