14:50 05. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Eesti uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
14711

Tallinna linnapea Taavi Aas ja Moskva Linnavalitsuse minister, välismajanduse ja rahvusvaheliste suhete ameti juht Sergei Tšerjomin arutasid kahe pealinna koostöö hetkeseisu ja tulevikku.

TALLINN, 13. veebruar — Sputnik. Täna Tallinna külastanud Moskva linnavalitsuse minister Sergei Tšerjomin tutvustas Tallinna linnapeale viimase kümnendi arenguid Moskvas ning tegi ettepaneku linnadevahelist suhtlemist elavdada, teatas Tallinna linnavalitsus

Venemaa suursaatkonnas Eestis lausus Sergei Tšerjomin portaali Sputnik Eesti ajakirjanikule, et tema siiasõidu põhiline eesmärk on taastada aktiivsed suhted, mis toimisid kahe pealinna vahel 2000. aastate alguses.

"Sel ajal vahetasime me delegatsioone, püüdsime järjepidevalt toetada sidemeid meie teatrite, muuseumide, parlamentide vahel. Seetõttu võib nende sidemete taastamine olla tulus mitte ainult Moskvale, vaid ka Tallinnale," märkis Tšerjomin.

"Kõik tehnoloogiad, mida Tallinna linnavõimude poolt edukalt rakendatakse, võivad olla nõutavad ka Moskvas, sealhulgas infotehnoloogia osas," märkis minister.

Ta rõhutas ühtlasi, et Eestis on väga hästi arenenud haridussüsteem ja selle kinnituseks on Tallinna koolinoorte suurepärased tulemused Moskva metropolide olümpiaadil.

Министр правительства Москвы Сергей Черёмин
© Sputnik /
Sergei Tšerjomin Tallinnas

Kohtumisel Tallinna linnapeaga olid teemaks edulood Moskva linna infrastruktuuri väljaarendamisel, hariduse, sotsiaalhoolekande ja tervishoiuvaldkonnas.

"Moskva on viimasel kümnendil teinud läbi väga suure kvalitatiivse arengu. Teinekord ei usu isegi, et see on seesama linn," vahendas Tallinna linnavalitsus Tšerjomini sõnu.

Jutuks tul ka kahe linna kultuurisuhete arendamine. Tallinna ja Moskvat seovad tänagi mitmed kultuuriprojektid ja nimed.

"Estonia" direktor: Moskva gastrollideks tuli tellida terve lisarong >>

Näiteks oli Eri Klas aastail 2006 – 2011 Moskva Novaja Opera peadirigent. Käesoleval, Klasi 80. juubeliaastal on Novaja Opera kahe etendusega Birgitta festivali peakülaline.

Kohtumisel arutati, kuidas tähistada Eri Klasi 80. sünniaastapäeva Moskvas ning kuidas linnad sellele kaasa aidata saavad. Novaja Operas toimub oktoobris Eri Klasi mälestuskontsert, mida Tallinn aitab rikastada tuntud Eesti artistidega.

Rahvusvaheline ärikeskus Moskva City
Sputnik / Алексей Филиппов

Lähiajal toimuvast võib nimetada Moskva kuulsa tantsuansambli Gžel kontserti Alexela kontserdimajas 20. veebruaril, mille piletid tänu mõlema linna toetusele on kättesaadavad igale Tallinna elanikule.

"Lisaks lähiajal toimuvale arutasime ka pikemaid koostööplaane," sõnas linnapea Aas. "Moskva linn tegi ettepaneku taaselustada 2008. aastal Moskvas ja 2010. aastal Tallinnas toimunud vastastikuste kultuuripäevade formaat."

"Usun, et selline koostöövorm on huvipakkuv eelkõige mõlema linna elanikele. Kuulates viimase aja arenguid Moskva majanduselus ja sotsiaalpoliitikas usun, et meil on teineteiselt ka linnaelu edendamisel rohkesti õppida," lisas Tallinna linnapea. 

Kui paljudes valdkondades elavad Venemaa ja Eesti kahepoolsed suhted läbi raskeid aegu, siis kultuur on meeldiv erand, ütles portaalile Sputnik Eesti Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov. Petrov rääkis edukast kultuurikoostöös Venemaa Tallinna saatkonnas 17. detsembril toimunud pressikonverentsil.

Venemaa suursaadik takistustest Eestiga suhete parandamisel >>

Positiivse näitena Venemaa ja Eesti koostööst kultuuri valdkonnas tõi Petrov välja rohked venekeelsete osalejatega kultuurisündmused nagu teatrifestival Kuldne Mask, Slaavi kergemuusika festival Jõhvis ja Tšaikovski-nimeline muusikafestival Haapsalus. Riikide kultuuriministeeriumid kooskõlastasid järgmise kolmeaastase programmi teksti.

"On väga hea, et kultuurisuhted arenevad täiskiirusel. Need on just need märgid, mis näitavad, et negatiivse kõrval Venemaa-Eesti kahepoolsetes suhetes on ka palju positiivset, mis võimaldab meil optimismiga tulevikku vaadata," ütles Petrov.

Nädala jooksul, 11.–17. veebruarini toimub Tallinnas X rahvusvaheline festival Laste Peterburi, mis pakub mitmekesist kultuuriprogrammi lastele ja noortele, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on festival Peterburi Kultuurikomitee iga-aastane projekt, mis toimub sel aastal koostöös Tallinna linnaga.

"Tegemist on ainsa festivaliga, mis esitleb välismaal nii mitmekülgselt just lastele mõeldud vene loomingut. Festivalil saab Venemaa põhjapoolne pealinn tutvustada oma kogemusi, uuendusi ja traditsioone muusika-, kunsti- ja keelehariduse vallas," nentis Belobrovtsev.

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Moskva Tallinnale: miljardist võite vaid und näha
Moskva 871. aastapäeva tähistamine
Tähistaevas: Moskva fantastiline muutumine aastavahetustel
Tõtake kaema – Moskva kõige külmem festival
Tagid:
koostöö, Taavi Aas, Venemaa, Eesti, Tallinn, Moskva

Peamised teemad