22:37 10. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0867
  • RUB80.6900
Eesti uudised
lühendatud link
17901

Kolmapäeva, 13. veebruari õhtul suri raske vigastuse tagajärjel tegevväelane. Kaitsevägi avaldab tema lähedastele ja relvavendadele kaastunnet.

TALLINN, 14. veebruar — Sputnik. Lahkunud tegevväelane sai kolmapäeva, 13. veebruari pärastlõunal kaitseväe keskpolügoonil eluohtlikult vigastada tulirelvaga seotud intsidendi käigus - kaitsevägi ei teanatud muu info selle juhtumist.

Talle anti kohapeal esmaabi ja toimetati Põhja-Eesti regionaalhaiglasse, kus tema elu päästa ei õnnestunud, teatas kaitseväe peastaap.

Kaitseväelased loovutasid verekeskusele 21 liitrit verd>>

Politsei on alustanud uurimist kriminaalmenetluse karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb surma põhjustamist ettevaatamatusest.

Kohe näha, et vanad sõbrad: miks NATO Eestit ründas>>

Varem teatas kaitseväe peastaap, et Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenijad harjutavad sel nädalal Sirgala harjutusalal laskmist 81-millimeetristest miinipildujatest.

Laskmistel osaleb ligi 100 Kuperjanovi jalaväepataljoni lahingtoetusrühmade allüksusekursusel õppivat ajateenijat. Paljude sõdurite jaoks on see esimene miinipilduja lahinglaskmine nende senise teenistuse jooksul.

"Sõdurid on siin laskmistel sooritatavaid tegevusi harjutanud viimased viis nädalat ja seega teoreetiliselt üsna hästi ette valmistunud. Hoolimata ebameeldivast ilmast, mis on paraku Sirgala harjutusväljal tavaline, kulgevad laskmised edukalt ning võitlejad on saanud väärtuslikke praktilisi kogemusi,"ütles laskmiste läbiviija nooremleitnant Lauri Tõnisson.

Sihtmärke lastakse nii otsesihtimisega, kus relvameeskonnal on sihtmärgiga silmside kui ka koordinaatmeetodil. Teise variandi puhul edastab tulejuht info sihtmärgi asukohast arvutusmeeskonnale, kellelt saadud andmete põhjal suunab relvameeskond miinipilduja õigesse asendisse. Koordinaatmeetodil lastes puudub relvameeskonnal sihtmärgiga silmside.

Eesti ajakirjanduseetika koodeks ei kehti kõigile>>

Lisaks miinipilduja erialale läbitakse lahingtoetusrühmade allüksusekursusel pioneeriõpe, tankitõrje- ja miinipildujaüksuse taktikaõpe ning harjutatakse erialaseid tegevusi erinevates lahinguliikides.

Kaitsevägi uurib vägivallajuhtumit Viru jalaväepataljonis

Möödunud nädalavahetusel leidis Viru jalaväepataljonis aset vahejuhtum kui viis sõdurit otsustasid omavoliliselt eirata korraldusi osaleda pataljoni majanduspäeval, teatas kaitseväe peastaap pressiteade vahendusel. Kompanii korrapidaja abi märkusele reageerisid nad ebatsensuursete väljenditega, mille kohta tegi viimane ettekande kompanii korrapidajale.

Kompanii korrapidaja abi märkusele reageerisid nad ebatsensuursete väljenditega, mille kohta tegi viimane ettekande kompanii korrapidajale.

Korrapidaja abi määrustikujärgne tegevus aga sõduritele ei sobinud ning pärast öörahu välja kuulutamist tuli viis ajateenijat reamehe magamistuppa ning otsustasid konflikti lahendada vägivaldselt. Ohver haiglaravi ei vajanud ja jätkab väljaõppega.

Meedialahingud>>

Koheselt pärast info laekumist ning kannatanuga vestlemist tegi Viru jalaväepataljoni ülem kuriteo teate Ida prefektuurile ning andis korralduse algatada ka distsiplinaarjuurdlust. Süüdlasi võib oodata 14- päevane distsiplinaararest ja aastane vabadusekaotus.

Sõdurid tulid teenistusse jaanuari alguses ning tänaseks on nad teadlikud kaitseväes kehtivatest reeglitest. Kaitsevägi eeldab täiskasvanud Eesti kodanikelt, et nad oskavad käituda ja teavad, et vägivald ei ole oma suhtumise näitamiseks sobiv meetod. 

Raketilöök Eesti pihta>>

Eesti kaitseväes teenivad Eesti kodanikud, kes tulevad kaitseväkke juba täiskasvanud isiksustena. Oma väljakujunenud suhtumiste, arusaamisega sellest, mis on õige ning mis on vale,  tõekspidamiste ning ka käitumismustritega.

Kahjuks satub vahest ka ajateenistusse neid isikuid, kelle käitumiskultuur ei käi ühiskonnas kehtivate normidega kokku. Kohatu on spekuleerida vastuvõetamatu käitumise ning rahvusliku tausta seoste üle, teatas kaitseväepeastaap.

Tagid:
õppus, surm, kaastunne, tegevväelane, kaitsevägi

Peamised teemad