06:42 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Eesti uudised
lühendatud link
37512

Kolmapäeval, 13. veebruaril kaitseväe keskpolügoonil juhtunud õnnetuses sai raskelt vigastada ja suri hiljem haiglas 1. jalaväebrigaadis teeninud 27 aastane nooremleitnant. Ka Viru jalaväepataljonis leidis aset vahejuhtum.

TALLINN, 14. veebruar — Sputnik. Traagiliselt surnud ohvitser alustas teenistust kaitseväes ajateenijana 2014. aastal ning pärast ajateenistust ja lühikest teenimist nooremallohvitserina asus ta õppima kõrgemas sõjakoolis, mille lõpetas 2018. aastal, teatas kaitseväe peastaap.

Kaitsevägi avaldab kaastunnet tema lähedastele ja relvavendadele. Iga kaitseväelase kaotus on kaitseväe jaoks korvamatu. Kaitseväe linnakutes on lahkunud ohvitseri mälestuseks riigilipud langetatud poolde masti.

Esialgsetel andmetel oli surmav vigastus tekitatud ohvitseri enda teenistusrelvaga, kuid kõigi surma asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb surma põhjustamist ettevaatamatusest.

Kaitsevägi palub austada lahkunu lähedaste leina.

Kohe näha, et vanad sõbrad: miks NATO Eestit ründas>>

Kaitsevägi uurib vägivallajuhtumit Viru jalaväepataljonis

Sputnik Eesti teatas varem ka vahejuhtumist Viru jalaväepataljonis.

Möödunud nädalavahetusel leidis Viru jalaväepataljonis aset vahejuhtum kui viis sõdurit otsustasid omavoliliselt eirata korraldusi osaleda pataljoni majanduspäeval, vahendas Sputnik Eesti kaitseväe peastaabi. Kompanii korrapidaja abi märkusele reageerisid nad ebatsensuursete väljenditega, mille kohta tegi viimane ettekande kompanii korrapidajale.

Eesti ajakirjanduseetika koodeks ei kehti kõigile>>

Kompanii korrapidaja abi märkusele reageerisid nad ebatsensuursete väljenditega, mille kohta tegi viimane ettekande kompanii korrapidajale.

Korrapidaja abi määrustikujärgne tegevus aga sõduritele ei sobinud ning pärast öörahu välja kuulutamist tuli viis ajateenijat reamehe magamistuppa ning otsustasid konflikti lahendada vägivaldselt. Ohver haiglaravi ei vajanud ja jätkab väljaõppega.

Meedialahingud>>

Koheselt pärast info laekumist ning kannatanuga vestlemist tegi Viru jalaväepataljoni ülem kuriteo teate Ida prefektuurile ning andis korralduse algatada ka distsiplinaarjuurdlust. Süüdlasi võib oodata 14- päevane distsiplinaararest ja aastane vabadusekaotus.

Sõdurid tulid teenistusse jaanuari alguses ning tänaseks on nad teadlikud kaitseväes kehtivatest reeglitest. Kaitsevägi eeldab täiskasvanud Eesti kodanikelt, et nad oskavad käituda ja teavad, et vägivald ei ole oma suhtumise näitamiseks sobiv meetod.

Raketilöök Eesti pihta>>

Eesti kaitseväes teenivad Eesti kodanikud, kes tulevad kaitseväkke juba täiskasvanud isiksustena. Oma väljakujunenud suhtumiste, arusaamisega sellest, mis on õige ning mis on vale, tõekspidamiste ning ka käitumismustritega.

Kahjuks satub vahest ka ajateenistusse neid isikuid, kelle käitumiskultuur ei käi ühiskonnas kehtivate normidega kokku. Kohatu on spekuleerida vastuvõetamatu käitumise ning rahvusliku tausta seoste üle, teatas kaitseväe peastaap.

Tagid:
vägivald, leitnant, hukkunud, peastaap, kaitsevägi

Peamised teemad